rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 230 (228)

Toplam Ziyaret: 14.267.150 (13.231.479)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
02 Temmuz 2018
Sayı : 761
Bu kayıt toplam
316 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

MEÜ'DE MEZUNİYET COŞKUSU

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri, törende yemin edip kep fırlatarak mezuniyet coşkusu yaşadı.

MEÜ'de mezuniyet coşkusu
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

MEÜ Çiftlikköy Kampüsünde gerçekleştirilen tören, öğrencilerin selamlama yürüyüşüyle başladı. Amfi Tiyatrodaki törende konuşan Mersin Valisi Ali İhsan Su, Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefinin kararlılıkla sürdüğünü belirterek, "Bu hedefe ulaşmada en önemli faktör gençler olacak"dedi.

Hekimliğin insan yaşamı ve sağlığını korumayı her şeyin üzerinde gören ve onu özveri, sabır ve fedakarlık ile hoşgörü gibi erdemlerle sergileyen kutsal bir meslek olduğunu söyleyen Vali Su, "Bu süreçte devletimiz, öğrenimlerinizi tamamladığınız üniversitelerimiz olduğu gibi, mesleğinizi icra edeceğiniz hastanelerimizi de çağın gereklerine uygun hale getirmiştir.

Bugün şehir hastanelerimizle, devlet hastanelerimizle, aile sağlık merkezlerimizle, toplum sağlığı merkezlerimizle, 112 acil istasyonlarımızla, hava ambulanslarımızla hemen hemen her yönüyle çağı yakalamış, çağın üzerinde gerçekten modern bir teçhizat ve hastane kapasitesine sahip bulunuyoruz.

Bunları daha da geliştirmeye devam edeceğiz. Sizler de bu modern tesislerde vatandaşlarımıza en güzel hizmeti sunacaksınız" ifadelerini kullandı.

MEÜ Rektörü Ahmet Çamsarı ise öğrencileri ve ailelerini bunca yıl emek vererek bu başarıyı elde edebildikleri için kutladı. Mesleklerine yeni başlayacak olan meslektaşlarına tavsiyelerde bulunan Çamsarı, "Hastaneler ve diğer sağlık kurumları, sadece ihtiyaç halinde gelinen ve sizden yardım bekleyen insanların başvurduğu kurumlardır.

Bu nedenle size gelen her hastaya şefkatle ve merhametle yaklaşın. Unutmayın ki ağzınızdan çıkacak her kelime insanların hayatını etkileyecek düzeyde önemli olacaktır. Zaten bu da işinizin kutsallığı ve öneminin doğal getirisidir. İşiniz derken bu kelimenin hekimliği tam olarak kapsamadığının farkındayım.

Çünkü sizin mesainiz olmayacak. Yaptıklarınız ve başardıklarınız asla kazancınızla ölçülemeyecek. Bazen sağlığınızı hiçe sayarak sağlık hizmeti sunacaksınız. Yani siz yeni bir meslek hayatına başlamaktan ziyade yeni bir yaşama başladınız" şeklinde konuştu.

Dönem birincisi Nurdan Güzel Averbek de "Kulağa klişe bir söz gibi geliyor fakat insanı iyileştiren, insanın acılarını dindiren, beklenen yaşam süresini arttıran hekimlik mesleği, kutsal meslek tanımını çok hak ediyor.

Özellikle yakın zamanda artan hekime yönelik şiddete karşı kınamanın ötesinde her meslektaşımın duyarlı olması, bu sorunu sahiplenmesi ve meslek örgütlerimizle beraber çözümler üretmek için çabalanması son derece önemlidir" dedi.

Tören, mezunların havai fişek eşliğinde havaya kep atmalarıyla son buldu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

İyi Parti Mersin adayı Fatin Rüştü Ongun'mu?..

_assets/fotograflar

'Narenciye, Mersin tarımının omurgası'

_assets/fotograflar

Abdullah Özyiğit; "Dayanışmayı Yenişehir'de sergileyeceğiz"

_assets/fotograflar

Kocamaz, "2014 milat kabul edildi"

_assets/fotograflar

'Beni Farket' kursiyerleri sertifikalarını aldı

_assets/fotograflar

Cemal Akbudak; "Belediye, ticari bir holding değildir"

_assets/fotograflar

Büyükşehir'den festivale 400 bin lira destek

_assets/fotograflar

Mersin Müftülüğü eğitim seminerleri sürüyor

_assets/fotograflar

Akdeniz'e modern çöp konteynırları

_assets/fotograflar

Tuna, hemşehrileriyle buluştu

close MEÜ'de mezuniyet coşkusu
MEÜ'de mezuniyet coşkusu
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: