rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.033 (1.019)

Toplam Ziyaret: 14.941.152 (13.858.049)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
02 Temmuz 2018
Sayı : 761
Bu kayıt toplam
443 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

1.GÖZETİM TETKİKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, TS EN ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi 1. Gözetim Tetkiki Açılış Toplantısı'na katıldı.

1.Gözetim Tetkiki gerçekleştirildi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Türk Standardları Enstitüsü Başkanlığı'ndan Mersin'e gelen 4 kişilik bir tetkik ekibi, Mersin'de 3 gün boyunca incelemelerde bulundu.

Baş Tetkik Görevlisi Meriç Karacan ve tetkik görevlilerinden Reşit Özuğur, Yavuz Selim Çelebi ve Güven Savrun TS EN ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi'nin 1. Gözetim Tetkiki'ni yürüttü.

Korumak ve kollamak mecburiyetindeyiz

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, açılış toplantısında yaptığı konuşmasında "Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ olarak, Belediyemize bir kimlik kazandırmak, kurumsallaşmayı sağlamak, halka en çevreci, en kaliteli hizmeti en kısa ve kestirme yoldan maliyeti en düşük şekilde verebilmenin gayreti içeresindeyiz.

Dolasıyla her geçen gün kaliteye yönelik belgelerimizi arttırmak gayreti ile çalışıyoruz. Bugün de geçen yıl Belediyemize kazandırdığımız Çevre Yönetim Sistemi ile ilgili belgemizin tetkiki başlıyor. Tabi evrende dünyanın dışında yaşanacak her hangi bir gezegen yok.

Bu gezegeni herkes üzerine düşen sorumluluk bilinciyle korumak ve kollamak mecburiyetinde. Tabi biz Mersin ölçeğinde düşündüğümüz zaman üzerimize düşenini yaparak hiç olmasa kendi bölgemizde çevre kirliliğini en aza indirgemek, bu bölgede yaşayan insanların daha sağlıklı bir çevrede yaşaması için üzerimize düşenleri yapmak gayretindeyiz" dedi.

Üzerimize düşeni yapacağız

4 yıldır Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde birlikte yol arkadaşlığı yaptıklarını belirten Başkan Kocamaz, "Dört yılda belediyemizin kat ettiği mesafe hiçbir şekilde küçümsenemez. Ama yeterli mi dersek ebetteki yeterli değil.

Maalesef doğayı katleden insanların kendisi önce insanlara eğitim vererek bu çevre kirliliğine yönelik duyarlılıklarını artırmak, diğer taraftan da yerel yönetim olarak her zaman halkımıza öncü olmak, bizden kaynaklanabilecek ya da kentte yaşayan insanlardan, işletmelerden kaynaklanan çevre kirliğini azaltmak ve yok etmek mecburiyetindeyiz.

Zaman zaman belediye olarak gerek denizden, gerek havadan, gerekse de bizzat yerinde incelemelerde vatandaşların şikâyetlerini de dikkate alarak bu kirliliklerle mücadele ediyoruz. Ama bir Fransız Atasözü'nde olduğu gibi herkes kendi evinin önünü temizlerse belediyeye iş kalmaz.

Önce biz belediyeden başlayacağız. Kendi üzerimize düşeni yapacağız. Tabi üzerimize düşenleri yapmadan başkalarından bu çevre kirliliğine karşı duyarlılık bekleyemeyiz. Önce sen kendine bak derler. İşte bizde önce kendine bak dedirtmemek için bu gayreti güdüyoruz.

İnşallah bu değerlendirme ve tetkik neticesinde doğru yolda olduğumuz bir kere daha tescil edilmiş olur. Ben şimdiden bu tetkikin belediyemiz açısından olumlu geçmesini umuyorum ve tetkik için gelen arkadaşlara da başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi nedir?

Tarımı, ticareti, turizmi, sanayisi, ulaşımı, serbest bölgesi ve limanı ile Türkiye'nin ve Ortadoğu'nun önemli ticaret merkezlerinden biri olan Mersin'in yoğun nüfus hareketleri ve sektörel faaliyetler sonucunda önemli çevre sorunları ile karşı karşıya olduğunun farkında olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, işletmelerin çevreye verdikleri veya verebilecekleri zararların sistematik bir şekilde azaltılması ve mümkün ise ortadan kaldırılabilmesi için Çevre Yönetim Sistemi'ni geliştirdi.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, özünde doğal kaynak kullanımının azaltılması, toprağa, suya, havaya verilen zararların minimum düzeye indirilmesini amaçlayan, risk analizleri tabanında kurulan bir yönetim modeli.

Bu çerçevede yapılan çalışmalar sonucunda 2017 yılında kurulan ve Türk Standardları Enstitüsü tarafından belgelendirilen TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sisteminin 1. Gözetim Tetkiki 26-27-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

KOBİ'ler Hezarfen ile kalkınacak

_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat bereketlidir"

_assets/fotograflar

Gelir-gider tablosu askıya çıkacak

_assets/fotograflar

Fuarın favorisi Biberli Baklava

_assets/fotograflar

'Yenişehir'i birlikte yöneteceğiz'

_assets/fotograflar

Gültak, "Doğruyu, uzlaşarak bulalım"

_assets/fotograflar

TBİM Projesi yurt geneline yayılıyor

_assets/fotograflar

Fark yaratan projeler bu lisede...

_assets/fotograflar

SODES, kadınları iş yaşamına kazandırıyor

_assets/fotograflar

Seçer, meclis üyeleri ile buluştu

close 1.Gözetim Tetkiki gerçekleştirildi
1.Gözetim Tetkiki gerçekleştirildi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: