rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.972 (2.733)

Toplam Ziyaret: 14.483.280 (13.428.095)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
25 Haziran 2018
Sayı : 760
Bu kayıt toplam
392 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ PROJESİ TANITILDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde hazırlanan 'İklim Değişikliğine Karşı Çıkın' projesi kapsamında 'Katı Atık Yönetimi Eylem Planı' toplantısı gerçekleştirildi.

İklim değişikliği projesi tanıtıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen proje kapsamında hazırlanan Katı Atık Eylem Planı 1.Yuvarlak Masa Toplantısı adı altında proje tanıtımı ve sunumu gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıya Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yanı sıra Mersin Üniversitesi, Geri Kazanım Sanayicileri Derneği ve Merkezi Finans ve İhale Birimi kurumlarından birçok temsilci katıldı.

Toplantıda yerel temsilcilerle ortak çalışma planları yaparak Mersin'de atık yönetimi kapasitesinin arttırılması gibi konular konuşuldu.

Tanıtım filmi ile başlayan toplantıda konuşan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu, '"Çevre konusu son dönemde tüm dünyanın gündeminde.

Artan sanayileşmenin insanoğlunun yaşamına getirdiği kolaylıkları hepimiz biliyoruz. Ancak 1945 ve 1950'lerden sonra sanayileşme ciddi iklim değişikliklerine ve iklim sorunlarına yol açtı. Öncelikle merkezi hükümetler bu sorunla ilgilendiler ve sorunun kaynağı olarak yine merkezi hükümetler görüldü.

Daha sonra bu merkezi hükümetlerden çözüm arayışı istendi. Fakat zamanla fark edildi ki çok büyük kirlilikler dışında sorun yerel bir sorunmuş. Dolayısıyla yerel yönetimlerin bu konuda çok büyük sorumlulukları üstlenebileceği ortaya çıktı. Bu çerçevede 1972 Rio zirvesiyle başlayan çevre farkındalığı tüm dünyada çeşitli yönlerle çeşitli fonksiyonlarla devam ediyor' şeklinde konuştu.

En son 2015 yılında sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin ilan edildiği Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen çevre toplantısında 17 tane hedef belirlendiğini ve bu hedeflerin 11 tanesinin yerel yönetimlerin çabasıyla olduğunu ifade eden Çokakoğlu, 'Sürdürülebilir kalkınma hedefleri 2030 yılında sürdürülebilir bir dünyanın nasıl olacağına yönelik hedeflerdir.

Bugün Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin çöpten elektrik üretmesi büyük bir başarı hikâyesi olmasının yanında çok ciddi bir zihniyet anlayışının da değiştiğini ifade etmektedir. Bu tür başarılar ancak çok güçlü ve çalışkan bir lideriniz olması halinde başarıya ulaşabiliyor ve uygulamaya geçebiliyor.

Ben öncelikle bu toplantının Mersin gibi bir çevrecilik anlayışının iklim değişikliği farkındalığında ciddi sonuçlar çıkaracağına inanıyorum ve bizlere bu fırsatı tanıyan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz'a teşekkürlerimizi sunuyorum' dedi.

14 Ağustos 2017 tarihinde başlayan ve toplamda 30 ayda tamamlanması beklenen proje ile kamuoyunda iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratılması, adaptasyonun sağlanması ve iklim değişikliğine neden olan faktörlerin azaltılması amaçlanıyor.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ciğer'den TARİHİ ÇAĞRI !

_assets/fotograflar

Tuna'dan Nevzat Ecza Deposu'na ziyaret

_assets/fotograflar

'Enerji tasarrufunu artıracak politikalar geliştirilmeli'

_assets/fotograflar

Facianın eşiğinden döndük

_assets/fotograflar

Tour Of Mersin için kurul toplandı

_assets/fotograflar

EDAŞ, kış şartları ile mücadele ediyor

_assets/fotograflar

Akdenizli kadınlardan muhteşem sergi

_assets/fotograflar

Diyanetin işi zorlaştı

_assets/fotograflar

MESKİ, çalıştaya katıldı

_assets/fotograflar

Akdeniz'de toplu sözleşme sevinci

close İklim değişikliği projesi tanıtıldı
İklim değişikliği projesi tanıtıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: