rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 409 (407)

Toplam Ziyaret: 14.267.329 (13.231.658)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
25 Haziran 2018
Sayı : 760
Bu kayıt toplam
333 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

KOCAMAZ, "İTİRAZLAR İNCELENİYOR"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kentteki elektrik ve ışıklandırma direklerine özel aparatlarla seçim afişlerinin asılmasına karşı olduğunu belirterek, "Bu işi başından beri onlarca insan istedi. Biz uzun süre bunlara izin vermedik. Hala da içime sinmiyor" dedi.

Kocamaz,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Büyükşehir Belediye Meclisi 2018 Yılı Haziran Ayı Toplantısı'nın İkinci Birleşimi, Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında gerçekleştirildi.

Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen toplantıda, idare tekliflerine ait 5, komisyon raporlarına ait 29 ve gündem dışı 2 madde olmak üzere toplam 36 madde görüşüldü. Anamur'da 20-21-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 12. Kültür ve Muz Festivali'ne 100 bin TL, 16. Geleneksel Uluslararası Gülnar Yörük Türkmen Kültür ve Elma, Üzüm, Badem Festival giderlerini karşılamak üzere 100 bin TL ve 3. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği için 50 bin TL desteğin Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanması hakkındaki raporlar oy birliği ile kabul edildi.

Ayrıca, Toroslar İlçesi'ne yapılacak olan Cemevi yapımı için Büyükşehir Belediyesi'nin, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Mersin Şubesi'ne 1 milyon TL maddi yardımda bulunulması hakkındaki rapor ilgili komisyonlara havale edildi.

1/5 bin Ölçekli İlave ve Revizyon Nazım İmar Planı'na yapılan itirazların incelenmesi için askı sürelerine bir aylık ek süre istemi ile ilgili konuşan ve meclis üyelerinin sorularını yanıtlayan Kocamaz, görüşmelerin hala devam ettiğini, toplamda 15 bin itiraz geldiğini ve itirazların yüzde 85'inin incelendiğini belirterek, "Komisyon değerlendirmesi sonucunda kabul edilen itirazlar itiraz sahiplerine tek tek bildirilecek. İtirazlar doğrultusunda planın değişen bölgeleri zaten mutlaka tekrar askıya çıkacak" dedi.

Kentteki elektrik ve ışıklandırma direklerine özel aparatlarla seçim afişlerinin asılması hakkında da açıklamalarda bulunan Kocamaz, "Ben bu işe özünde karşıyım ve bu işi başından beri onlarca insan istedi. Biz uzun süre bunlara izin vermedik. Hala da içime sinmiyor.

Hatta ben diyorum ki hiç olmazsa şehrin içine değil, dış bölgelere yapılsın. Şehir içerisinde tabelalardan, bilboardlardan benim ruhum daralıyor. Bunlardan artık Ortadoğu ülkelerinde bile kalmadı. Koca koca tabelalar insanın ruhunu daraltıyor. Bunların tekrar gözden geçirilmesi lazım. Ama şu bilboard konusunda daha önceden ihaleler yapıldığı için burada bir şey yapamıyoruz.

Ortada bilgi kirliliği var. Bazı milletvekilleri de belediye bunları nasıl veriyor diye ifadeler kullanıyor. Ama bizimle alakalı değil. Belediyeyi bu işin içerisinde maşa olarak kullanmak istiyorlar. İlgililer orada, şirket orada. Oraya reklam veren firmalar, partiler orada. O konuda kim sorumlu ise sorumluluğu çerçevesinde yanlışı düzeltsin. İnşallah göç gide gide düzelecek. Bunun mücadelesini ben yaptım. Bizimle alakalı bir şey değil" ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

İyi Parti Mersin adayı Fatin Rüştü Ongun'mu?..

_assets/fotograflar

'Narenciye, Mersin tarımının omurgası'

_assets/fotograflar

Abdullah Özyiğit; "Dayanışmayı Yenişehir'de sergileyeceğiz"

_assets/fotograflar

Kocamaz, "2014 milat kabul edildi"

_assets/fotograflar

'Beni Farket' kursiyerleri sertifikalarını aldı

_assets/fotograflar

Cemal Akbudak; "Belediye, ticari bir holding değildir"

_assets/fotograflar

Büyükşehir'den festivale 400 bin lira destek

_assets/fotograflar

Mersin Müftülüğü eğitim seminerleri sürüyor

_assets/fotograflar

Akdeniz'e modern çöp konteynırları

_assets/fotograflar

Tuna, hemşehrileriyle buluştu

close Kocamaz, "İtirazlar inceleniyor"
Kocamaz, "İtirazlar inceleniyor"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: