rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.640 (3.612)

Toplam Ziyaret: 14.599.402 (13.538.717)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
11 Haziran 2018
Sayı : 758
Bu kayıt toplam
411 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ERDOĞAN MERSİN'DEYDİ.. TARSUS'A MÜJDE VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin Tarsus'ta Turizm Bölgesi ve 600 Yataklı Devlet Hastanesinin Temel Atma Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan Mersin'e yapılan dev yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Erdoğan Mersin'deydi.. Tarsus'a müjde verdi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Projeleri anlatan Erdoğan "Tek seferde 4 katrilyon liralık yatırımı Tarsus ve Mersin'e kazandırmış oluyoruz. Bizzat bu projeyi kendim takip ediyorum. Tarsus Kazanlı Turizm Bölgesinde yaptığımız yatırım bölge turizmi açısından inşallah bir kırılma noktası olacaktır." dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Tarsus'a son derece modern bir hastahane kazandırıyoruz. 600 yataklı Tarsus Devlet Hastanesi'nin temelini bugün atıyoruz, birileri palavra atar biz iş yaparız. Maliyeti 150 trilyonluk bir yatırım.

Üniversite sözümüzü yerine getirdik

Biliyorsunuz Tarsus'a bir üniversite sözü vermiştik. Hamdolsun yerine getirdik. Şimdi rektör atamaları safhasında, YÖK çalışmalarını yürütüyor. YÖK aşaması bitince önümüzdeki yıldan itibaren yatırımlarımızı yapacağı. Tarsus sınıf atlayacak. Tarsus Üniversitesi'nin ciddi katkıları olacağına inanıyorum.

Biz boşu boşuna 'Yaparsa yine AK Parti yapar' demiyoruz, biz boşu boşuna 'Durmak yok yola devam' demiyoruz. Biz önce hayalleri hedeflere, hedefleri gerçeğe dönüştürüyoruz. Biz diğerlerinin ufkunu, havsalasını aşan projelere imza atıyoruz.

Eski Türkiye yok!

Biz diğerlerinin ufkunu aşan projelere imza atıyoruz. 16 yılda sessiz bir devrim gerçekleştirdik. Ülkemizi devler ligine çıkardık. 2013'de IMF'e olan borcumuzu bitirdik. Onlar bizden 5 milyar avro borç istedi. Baktılar ki bu çılgın Türkler çıldırdı, bunlar borçtan vazgeçti. Bunlar bizi sürekli olarak emir alan... Artık o eski Türkiye yok. Bu Türkiye başka Türkiye. içeriden dışarıdan sömürdüler. Artık bunlar yıkıldı. Kefenimizi giyerek çıktığımız bu yolculukta bugüne kadar sizlerin emanetini yere düşürmedik. Ailemizden evlatlarımızdan fedakarlık yaparak ülkemize hizmet etmenin mücadelesini veriyoruz.

Mezara gömer

Cumhuriyet Halk Partisi, biz gelince yıkacağız diyor. Öbürü biz satacağız diyor.Hatırlayın birinci köprüyü Süleyman Demirel yapmıştı. O zaman ki komünistler ne diyordu: Biz köprüyü satacağız diyordu. Rahmetli Özal'da satamazsınız diyordu.

Neyi satıyorsun, neyi yıkıyorsun, neyi kaldırıyorsun? Bu millet sizi mezara gömer, mezara. Şimdi tutmuş, çıkmış bu 'Bay İnce' çok da ince değil ya, geometrik olarak söylüyorum. Çıkmış, sarayı yıkacakmış. Senin Genel Başkanın da aynı şeyleri söylüyordu. Sonra kuzu kuzu saraya geldi ama sen saraya gelme fırsatını da bulamayacaksın. Çünkü oraya gelmek ancak milletin ferasetiyle olur.

Ben bu akşam 2 bin 500 muhtarımıza iftar vereceğim. Sonra da garip gurabayı ağırlayacağız. Bu akşam 2 bin 500 muhtarımızla birlikte Türkiye'ye mesajımızı vereceğiz. Burası bu milletin temsilcisi olan muhtarların ağırladığı mekanlardır.

Kimseyi ötekileştirmedik

Biz son 16 yıldır hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi dışlamadan, şehirlerimiz, ilçelerimiz arasında ayrım yapmadan çalışıyoruz.

Tarsus'a müjde..

Tarsus'ta yaklaşık 50 bin kişiye istihdam oluşturacak 5 yeni organize sanayi bölgesi kuruyoruz.

Araştırma-geliştirmeden bahsediyor ama Türkiye'de 77 tane teknokent, 900 tane Ar-Ge merkezi olduğunu dahi bilmiyor. Onlar Türkiye'yi hala kendi bıraktıkları yerde zannediyorlar.

Doğru dürüst milletin içine çıkmadıkları, vatandaşın kapısını çalmadıkları, kendi kısır dünyalarına hapsoldukları için Türkiye'nin 16 yılda nereden nereye geldiğini fark etmemişler.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kızıltan, 'Ulaşacağımız başkan istiyoruz'

_assets/fotograflar

Akşener, "Hükümetin kulağını çekmelisiniz"

_assets/fotograflar

Özyiğit, "Ülkeyi yönetenler halden anlamıyor"

_assets/fotograflar

Soydan, 'Mezitli'de yeni sayfa açacağız'

_assets/fotograflar

Seçer, Hal esnafıyla buluştu

_assets/fotograflar

Tuna, "Kentlilik bilinci ile yola çıktık"

_assets/fotograflar

Gültak, "Değişimin seçimi olacak"

_assets/fotograflar

Çavuşlu'nun pazar sorunu çözüldü

_assets/fotograflar

Karacailyas'ta temel atıldı

_assets/fotograflar

Şen, "Fiyatların sorumlusu biz değiliz"

close Erdoğan Mersin'deydi.. Tarsus'a müjde verdi
Erdoğan Mersin'deydi.. Tarsus'a müjde verdi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: