rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 707 (706)

Toplam Ziyaret: 14.587.663 (13.527.253)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
30 Mayıs 2018
Sayı : 756
Bu kayıt toplam
3.319 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

BAKAN ÇELİK, YEŞİLKÖY MAHALLESİ'NDE Kİ "HALK BULUŞMASI"NA KATILDI…

Haber: Beycan Üçkardeş

Bakan Çelik, Yeşilköy Mahallesi'nde ki Bakan Çelik, Yeşilköy Mahallesi'nde ki Bakan Çelik, Yeşilköy Mahallesi'nde ki Bakan Çelik, Yeşilköy Mahallesi'nde ki
1 / 4 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Adana'nın Yumurtalık ilçesi Yeşilköy Mahallesi'nde düzenlenen "Halk Buluşması"na katıldı.

Kanaat Önderi Mehmet Güven'in önderliğinde gerçekleştirilen etkinlikte vatandaşlarla sohbet eden Bakan Çelik, konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

Yeni Kerbela'lar olmasın

Her zaman bir ve beraber olduklarını kaydeden Çelik, terör örgütleri tarafından istismar edilen, evine, köyüne el konulan insanları gördüklerinde Kerbela'yı hatırladıklarını anlatarak, "Yüreğimizde her zaman insanlar arasına, Müslümanlar arasına fitne girmesin, Allah bize yeni Kerbela'lar göstermesin olur" diye konuştu.

Kardeş kavgasının arttığını üzülerek gördüklerini kaydeden Çelik, şunları söyledi:

Yerine koyulmayacak şey kardeşliktir

"Zenginlik dolu, barış dolu coğrafyalarımızda maalesef sefalet, açlık ve kardeş kavgası almış başını gidiyor. Bu bize yakışmıyor. Bu, Hazreti Hüseyin'in takipçilerine yakışmıyor. Sonuçta hangi mezhepten olursa olsun Hazreti Hüseyin'in takipçileri acı çekiyor. Maalesef sonuçta bu idraksizlik yüzünden etrafımızdaki yakın coğrafyalarda Yezid'in evlatları, aynı fitne ateşini körükleyerek kazanmaya ve insanlarımızı öldürmeye devam ediyorlar. Bu bilinçle hareket edeceğiz. Her ne olursa olsun zenginlik ve güç üretilir ama, kaybedildiği zaman yerine koyulmayacak tek bir şey vardır, o da kardeşliktir.

Mazlumlara elimizi uzatıyoruz

FETÖ'sünden DEAŞ'ine kadar, PKK'sından PYD'sine ve DHKP-C'sine kadar hepsi bir olmuş bize saldırıyorlar. Birbiriyle kavga edenler, Türkiye düşmanlığı olduğu zaman hemen aynı çatı altında birleşiyorlar. Çünkü biz sadece bizden ibaret değiliz, biz Türkiye'de yaşayan insanlar sadece Türkiye'den ibaret değiliz. Herkes biliyor ki zenginliğimiz, aşımız, ekmeğimiz olduğu zaman dünyanın bütün mazlum ve mahrum coğrafyalarına elimizi uzatıyoruz.

Beraberliğimize kast ediyorlar

Biz bütün Adana'daki kardeşlerimiz bir araya gelsek, el ele tutuşsak buradan Arakan'a kadar bir zincir kuramayız, Gazze'ye kadar bir zincir kuramayız, dünyanın çeşitli yerlerinde zulüm gören Alevi ve Sünni kardeşlerimizin köylerine kadar zincir kuramayız ama bir araya geldiğimiz ve birlik içerisinde hareket ettiğimiz zaman ekmeğimizi, çorbamızı Arakan'a da Gazze'ye de dünyanın her yerinde zulüm gören bütün kardeşlerimize de ulaştırıyoruz. Gücümüzün sırrı, büyüklüğümüzün sırrı birlik ve beraberliğimizdedir. Birlik ve beraberliğimizi bozmak istiyorlar, birlik ve beraberliğimize kast etmek istiyorlar."

Cemevi sayısı arttı

Cemevi sayısının 15 yılda 10 kat arttığını sözlerine ekleyen Çelik, "Ak Parti hükümetinin iktidara gelmesiyle birlikte 2002 yılında Türkiye genelinde Cemevi sayısı 106 iken, bu rakam 2014 yılında 937'ye yükseldi" dedi.

Vatan namusumuzdur

Kanaat Önderi Mehmet Güven ise konuşmasında, tüm çabalarının vatana millete faydalı işler yapmak olduğunun altını çizerek şunları söyledi: "Biz bu vatanın çocuklarıyız. Biz bu vatanın nasıl kazanıldığını biliyoruz. Bunun için ne kadar çalışırsak azdır. Biz önce dinimiz imanımız, sonra şerefimiz ve namusumuz için yaşarız. Vatan da şerefimizdir, namusumuzdur.

Hayır işinden vazgeçmedik

Eskiden yaygın olarak yapılan yardımlaşma yöntemi imeceyi insanlarımıza hatırlatarak, toplumu hayır işleri yapmaya teşvik ediyoruz. Allah'ın rızası dışında ne ileriye dönük, ne de geçmişte mevki makam beklentim olmadı. Meyve veren ağaç taşlanır misali zaman zaman şahsıma yönelik mesnetsiz iddialar yapılmıştır. Buna rağmen topluma, millete hayır işlerinden hiçbir zaman vazgeçmedik. Hayırlı evlatlar yetişmesi için çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz.

Emaneti korumak en büyük hedefimiz

Onlarca okul tadilatı ve hayır işleri, toplumun elbirliği ve dayanışması ile yapılmıştır. Bu okullarda sağlıklı nesiller yetiştikçe, ülkemiz daha güçlü olacaktır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı, milletimize faydalı bir birey olarak yetiştirmek için her türlü çabayı gösteriyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının bize emanet ettiği bu güzel ülkemizi korumak ve ileriye taşımak en büyük hedefimizdir.

Aramızda toplumsal görüş farklılıklarımız olabilir. Ancak vatan söz konusu olduğunda hepimiz bir olacağız. Alevi toplumu olarak devletin aleyhine hiçbir faaliyette bulunmadığımız gibi, buna teşebbüs edenlere de hep karşı çıktık. Aleviler satmaz, satın alınmaz. Bugüne kadar vatanımıza, milletimize, bayrağımıza sahip çıktık ve her zaman sahip çıkacağız."

Konuşmaların ardından Bakan Çelik, Cemevi'ne geçerek iftar yaptı. Daha sonra da Kanaat Önderi Mehmet Güven'le bir süre görüş alışverişinde bulunarak, ilçeden ayrıldı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat ekim alanları azaldı"

_assets/fotograflar

Özyiğit, "Ekonomik istilaya kooperatifçilik ile karşı çıkacağız"

_assets/fotograflar

Kocavilayet'te altyapı yenilendi

_assets/fotograflar

Hamit Tuna, Mesut Sezer Eğitim kurumlarına misafir oldu..

_assets/fotograflar

Seçer, "Halkın parasını halka vereceğiz"

_assets/fotograflar

Sarı, 'Sürücüler çağrıya uyacaktır'

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Mersin ihracatçı bir kent"

_assets/fotograflar

Dinçer, "Mücadelemiz sürecek"

_assets/fotograflar

KADER'den Kadın Aday tepkisi...

_assets/fotograflar

Alo 185 Çağrı Merkezi yenilendi

close Bakan Çelik, Yeşilköy Mahallesi'nde ki "Halk Buluşması"na katıldı…
Bakan Çelik, Yeşilköy Mahallesi'nde ki "Halk Buluşması"na katıldı…
Bakan Çelik, Yeşilköy Mahallesi'nde ki "Halk Buluşması"na katıldı…
Bakan Çelik, Yeşilköy Mahallesi'nde ki "Halk Buluşması"na katıldı…
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: