rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.421 (3.223)

Toplam Ziyaret: 14.780.452 (13.709.934)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
28 Mayıs 2018
Sayı : 756
Bu kayıt toplam
405 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

OKULLAR, ÇOCUK OYUNLARIYLA ŞENLENİYOR

Unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunları, okul bahçelerinde yeniden hayat buluyor

Okullar, çocuk oyunlarıyla şenleniyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin genelindeki okullarda 2 yıldır devam ettirdiği 'Yeşil Teneffüs Projesi' ile okul bahçelerinin zeminlerini geleneksel oyun çizgileri ile buluşturmaya devam ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunabilmek için okulların bahçelerine Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu onaylı ve geleneksel oyun kültürümüzde yer alan oyun çizgileri çiziyor. Böylece unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarına okul bahçelerinde yeniden hayat veriliyor.

Eğitime sağladığı katkıyı her alanda sürdürmeye devam eden Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılında başlattığı 'Yeşil Teneffüs' projesi kapsamında şimdiye kadar 32 okulun bahçesini geleneksel oyun çizgileri ile buluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen projede okulların bahçelerine, çocukların severek oynayacakları ve unutulmaya yüz tutan sek sek, tombik, yağ satarım bal satarım, mendil kapmaca gibi oyunlar için alanlar ve günümüzde çok popüler olan basketbol, futbol, voleybol gibi sporları yapabilecekleri sahalar çiziyor.

Murt tohumlarıyla daha yeşil bir gelecek

Mersin Büyükşehir Belediyesi, çocukların sağlığını olumlu etkileyecek, yaratıcılıklarını geliştirecek ve çevreye karşı daha duyarlı olmasını sağlayacak projeler de üretmeye devam ediyor. Daha yeşil bir şehir bilinciyle hayata geçirilen 'Yeşil Teneffüs Projesi' ile de okulların bahçelerini yeşil ile buluşturmayı hedefliyor.

Sağlıklı bir yaşamın ancak sağlıklı bir çevre olduğu bilinciyle hareket eden Büyükşehir Belediyesi, 'Yeşil Teneffüs Projesi' kapsamında, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlangıcında okul bahçelerini Mersin bölgesine özel Murt (hambeles) fideleri ile donatacak. 'Yeşil Teneffüs Projesi' kapsamında Mersin'in geleceği olan çocuklara, bulundukları çevreyi sevdirmek ve daha yeşil alanlar oluşturmak amacıyla Murt fidelerini toprakla buluşturacak.

Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi Yeşil Teneffüs Projesi kapsamında, Mersin genelindeki ilkokullara 10 bin adet çam tohumunun dağıtımını da gerçekleştirildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'da okullarda uygulanan 'Yeşil Teneffüs Projesi'nin önemine dikkat çekerek, "Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın, çevrelerini tanımaları, doğanın nasıl dengede kaldığını öğrenmeleri ve bu dengenin devamı için yapılması gerekenleri bilmesi çok önemlidir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak hedefimiz doğayı keşfeden ve çevreyle sevgi bağı kurabilen bir nesil yetiştirmektir. Yeşil Teneffüs Projesi ile okullarımızın bahçelerini yeşille buluşturarak çocuklarımızın doğayı keşfetmesine imkân sunuyoruz.

Eğitim-öğretim çağındaki çocuklarımızın şehir düzeninde kendine doğal bir alan oluşturmasını amaçlıyoruz. Daha iyi bir gelecek için çocuklarımızla el ele vererek çevremizi korumaya ve kentimizi güzelleştirmeye devam ediyoruz" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Özyiğit, 'Belediyeyi başımız dik kazanacağız'

_assets/fotograflar

İstihdam seferberliğine destek sürüyor

_assets/fotograflar

Stratejik dengeler masaya yatırıldı

_assets/fotograflar

Seçer, "Yerel esnafı destekleyeceğiz"

_assets/fotograflar

Adaylar, Kent Zirvesi'nde buluştu

_assets/fotograflar

MTOSB'de 'İstihdam' toplantısı

_assets/fotograflar

Özyiğit, "Sağlıklı kent betondan oluşmaz"

_assets/fotograflar

Yılmaz, "Tencerede borç kaynıyor"

_assets/fotograflar

Esnaftan istihdam seferberliğine destek

_assets/fotograflar

'Borsa, kentin denge kurumudur'

close Okullar, çocuk oyunlarıyla şenleniyor
Okullar, çocuk oyunlarıyla şenleniyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: