rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 337 (335)

Toplam Ziyaret: 14.267.257 (13.231.586)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
28 Mayıs 2018
Sayı : 756
Bu kayıt toplam
380 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

TOKGÖZ, "MALİ MÜŞAVİRLER GÖZ ARDI EDİLDİ"

Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Faruk Tokgöz, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan genel seçimler için belirlenen milletvekili aday listelerinde mali müşavirlerin gerektiği kadar yer almadığını görmekten üzüntü duyduklarını söyledi.

Tokgöz,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Tokgöz, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "TBMM'de görev yapacak olan milletin vekillikleri için hazırlanan listelerde yer alan adayların seçim çevresi olan İllerin mozaiğine uygun, mesleklerinde bilgi ve birikime sahip, yaşamını bu şehirde sürdüren ve yaptığı çalışmalar ile kendini kanıtlamış kişilerden oluşması gerekmekte olup, bu kriter yapılacak meclis çalışmalarının verimli olması açısından önem arz etmektedir.

Mali Müşavirlik mesleği ekonominin tam merkezinde, hizmet erbabı, esnaf, tacir ve tüm iş dünyasının devlete karşı yapmak zorunda olduğu iş ve işlemleri kamusal sorumluluk içerisinde icra etmekte olup, Vergi adaletinin tesisi içerisindeki rolü de yadsınamaz bir gerçeklik arzetmektedir.

Mali idareye denetlenebilir, şeffaf, hesapverebilirlik ilkelerinde Mali Tablolar sunulmasında önemli görevler üstlenmektedir. Ülkemizin zor günler yaşadığı bu dönemde kamusal sorumluluk içerisinde hiçbir özveriden kaçınmayan ve ülke vizyonu açısından bir çok birikimi bünyesinde barındıran Mali Müşavir meslek mensuplarının siyasi partilerin aday listelerinde gerektiği kadar yer almadığını üzülerek görmekteyiz.

Siyasi parti yönetimlerinin milletvekili aday adayları arasında yeteri kadar Mali Müşavir olmasına rağmen listelerde ve seçilecek yerlerde gerektiği kadar Mali Müşavirlere yer verilmemiştir.

TBMM'de Mali Müşavirlerin olmaması nedeniyle yapılacak olan yasa çalışmalarında yaşanması muhtemel eksiklik ve/veya yanlışlara davetiye çıkartacağı, ayrıca bu durum ekonomimizin içinde bulunduğu buhrandan çıkmasını ve gereken sıçramayı yapmasının önünü de kapatacağı görülmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle çalışmalarında her zaman kamusal sorumluluğu ön planda tutan, siyasi partilerimizin program ve çalışmaları sırasında bürokratik temelden uzaklaşmasını sağlayacak olan, halkın içinden, reel sektörün kalbinden gelen, bizzat ekonomide yaşanan zorlukları göğüsleyen bir meslek örgütünün mensuplarını gözardı edilerek listelerin hazırlandığı gözlemlenmektedir.

Tüm siyasi partilerimiz tarafından ülke gerçekleri içerisinde sayısı 105 bine ulaşan meslek mensuplarımızın temsil gücüne kayıtsız kalındığını üzülerek belirttiğimizi,kamuoyuna saygıyla duyururuz."Son Haberler:
_assets/fotograflar

İyi Parti Mersin adayı Fatin Rüştü Ongun'mu?..

_assets/fotograflar

'Narenciye, Mersin tarımının omurgası'

_assets/fotograflar

Abdullah Özyiğit; "Dayanışmayı Yenişehir'de sergileyeceğiz"

_assets/fotograflar

Kocamaz, "2014 milat kabul edildi"

_assets/fotograflar

'Beni Farket' kursiyerleri sertifikalarını aldı

_assets/fotograflar

Cemal Akbudak; "Belediye, ticari bir holding değildir"

_assets/fotograflar

Büyükşehir'den festivale 400 bin lira destek

_assets/fotograflar

Mersin Müftülüğü eğitim seminerleri sürüyor

_assets/fotograflar

Akdeniz'e modern çöp konteynırları

_assets/fotograflar

Tuna, hemşehrileriyle buluştu

close Tokgöz, "Mali Müşavirler göz ardı edildi"
Tokgöz, "Mali Müşavirler göz ardı edildi"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: