rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.624 (3.596)

Toplam Ziyaret: 14.599.386 (13.538.701)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
14 Mayıs 2018
Sayı : 754
Bu kayıt toplam
331 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ELLERİNDEKİ ÇAMURU SANATA DÖNÜŞTÜRDÜLER

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı hizmet veren Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi'nde; Seramik Öğretmeni R. Özlem Dağlıoğlu ile öğrencilerinin hazırladığı, birbirinden farklı, renkli ve ilgi çekici el emeği göz nuru seramik eserleri beğeniye sunduğu "Çamura Dokunan Eller" sergisi açıldı. Ayrıca Mersin HEM ve Karacaoğlan HEM işbirliğinde açılan ve Ferya Kocaçınar'ın imzasını taşıyan ve "Repetition" adlı yağlı boya resim sergisi de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Ellerindeki çamuru sanata dönüştürdüler
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Sergilerin açılışına, Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Akdeniz Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Uğurcan, Kıbrıs Konsolosluğu, Gazi Derneği, TEMAD Derneği üyeleri ile Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi'nde seramik kursu gören kursiyerler katıldı.

Açılışın ardından, Akdeniz Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde organize edilen seramik kursu kursiyerlerinin el emeği ve göz nuru ile ortaya çıkardığı birbirinden farklı, renkli ve ilgi çekici eserleri inceleyen Başkan Muhittin Pamuk, kursiyerleri kutladı, sergilerin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Sergilenen eserleri çok beğendiğini dile getiren Başkan Pamuk, kısa süre içinde bu başarıyı elde etmelerinden ötürü kursiyerleri ve kurs eğitmenlerini tebrik etti.

Pamuk, kültürel ve sanatsal alanda kendilerini geliştirmek, boş vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirmek isteyen vatandaşları, belediyeye bağlı mahalle kültür evlerinde ücretsiz verilen birbirinden farklı kurs ve eğitimlere katılmaya da davet etti.

Çamura Dokunan Eller Sergisi; vakumlu çamurların tamamen elle şekillendirme teknikleriyle oluşturduğu ürünlerin, sıratlı boyaları ile dekorlanması ve sırlanmasıyla oluşan eserlerin bir araya gelmesinden meydana geliyor.

Akdeniz Belediyesi Hadra Kültür ve Sanat Evi'nde, geçen yıl Ekim ayı içinde başlayan seramik kursu; seramik biçimlendirme, tahrirci ve tahrirci çinice modülleriyle devam etmekte olup, bugün itibariyle 12 kursiyere eğitim veriliyor.

Sergi projesi kapsamında, şamotlu çamur plakaları ile oluşturulan, tarihi motiflerle dekorlanan 9 adet 50cmx70cm ebadında aynalar yapılırken, bütün eserler seramik fırınında 900 ile 1050 derece arası sıcaklıkta sırlanıp pişirildi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kızıltan, 'Ulaşacağımız başkan istiyoruz'

_assets/fotograflar

Akşener, "Hükümetin kulağını çekmelisiniz"

_assets/fotograflar

Özyiğit, "Ülkeyi yönetenler halden anlamıyor"

_assets/fotograflar

Soydan, 'Mezitli'de yeni sayfa açacağız'

_assets/fotograflar

Seçer, Hal esnafıyla buluştu

_assets/fotograflar

Tuna, "Kentlilik bilinci ile yola çıktık"

_assets/fotograflar

Gültak, "Değişimin seçimi olacak"

_assets/fotograflar

Çavuşlu'nun pazar sorunu çözüldü

_assets/fotograflar

Karacailyas'ta temel atıldı

_assets/fotograflar

Şen, "Fiyatların sorumlusu biz değiliz"

close Ellerindeki çamuru sanata dönüştürdüler
Ellerindeki çamuru sanata dönüştürdüler
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: