rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.976 (1.962)

Toplam Ziyaret: 14.756.186 (13.686.568)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
14 Mayıs 2018
Sayı : 754
Bu kayıt toplam
386 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

35 YENİ ARAÇ TANITILDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmete sunulacak 35 yeni araç ve Denizcilik Hizmetleri ve Denetleme Şube Müdürlüğü bünyesine kazandırılan 3 yeni araç olmak üzere toplam 38 aracın hizmet tanıtım töreni Cumhuriyet Meydanı'nda yapıldı.

35 yeni araç tanıtıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Tanıtım törenine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın yanı sıra Koluman Otomotiv Endüstri Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Saltık, Mersin Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, daire başkanları, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Araç tanıtım töreninde konuşan Başkan Kocamaz, göreve geldikleri günden bu yana Mersin'e hizmet etme noktasında ihtiyaç duyulan her aracı belediye bünyesine kazandırdıklarını ifade ederek, "Göreve geldiğimiz 4 yıllık süre içerisinde yeni aldığımız araçları vatandaşlarımıza tanıtmaları için basın mensuplarımızı araç defalarca davet ettik.

Bugünde özellikle Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığımızın kent içerisindeki daha temiz bir Mersin anlayışıyla sürdüreceği hizmetlerin kolaylaştırılması yönünde hizmete girecek yeni araçlarımızın tanıtımı için beraberiz. Göreve geldiğimiz günden bu yana Büyükşehir Belediyesi olarak MESKİ ile birlikte 1400'ün üzerinde aracı Mersin'e kazandırdık. Aklınıza gelebilecek her konu ve her dairemiz için gerekli bütün araçları temin etmeye gayret ediyoruz.

Tabi ki Mersin Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar bu araçların büyük bir kısmını kiralama usulü ile hizmet alımı ile birlikte vatandaşımızın hizmetine sunabiliyordu. Artık istiyoruz ki biz araç kiralaması ile uğraşmayalım.

Mümkün olduğunca bütçemizden yeterli paylar ayırarak her zaman, gece gündüz, yaz kış, hafta sonu demeden hizmete girecek araçlar belediyenin kendi araçları olsun ve belediyenin maliyeti aşağılara çekilsin. İnşallah bundan sonrada bu tür gayretlerimiz devam edecek" dedi.

Büyükşehir Belediyesi'nin ihtiyacı olan her aracı birden almanın mümkün olmadığını belirten Başkan Kocamaz, "Bütün araçların birden tedarik edilmesi mümkün değil. 1400 üstü araç almışız ama belki bir o kadar daha araca ihtiyacımız var. Onun için göç gide gide düzelir diyorum.

Bu araçların daha temiz bir Mersin anlayışıyla Mersin'e hizmet ederken kazasız, belasız hizmetlerini sürdürmesini, Mersin'de yaşayan bütün insanlarımızın layık olduğu hizmeti üretmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.

Denizcilik hizmetlerinde kullanılmak üzere aldığımız üç aracımızın görevi denizimizi temizlemek onun için özellikle Mersin'in en temiz havasına sahip yaylalarımızın ismini verdik. Bu araçların Mersinimiz ve Mersin'de yaşayan tüm insanlarımız için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Kazasız belasız güzel hizmetler temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Koluman Otomotiv Endüstri Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Saltık, Başkan Kocamaz'a teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu.

Açılış töreninin ardından Başkan Kocamaz yeni alınan süpürme aracının test sürüşünü gerçekleştirirken, Gözne ismi verilen deniz denetim teknesi ile denize açıldı.

Tanıtım töreninde Gözne İsimli Deniz Denetim Teknesi, Namrun isimli Yüksek Hızlı Acil Müdahale Botu ve Abanoz isimli Deniz Temizleme Teknesi (Deniz Süpürgesi) Mersin'in denizini temizlemek üzere Mersinlilerin hizmetine sunulurken, 15 adet 1,5 m3 kapasiteli 10 adet 6 m3 kapasiteli süpürge aracı, 4 adet damperli kamyon, 4 adet 4x4 arazi ve denetim aracı ve 2 adet transit Pick-Up Denetim aracı olmak üzere toplam 38 araç Mersin genelinde hizmet vermek üzere Büyükşehir'in araç filosuna katıldı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Özyiğit, 'Belediyeyi başımız dik kazanacağız'

_assets/fotograflar

İstihdam seferberliğine destek sürüyor

_assets/fotograflar

Stratejik dengeler masaya yatırıldı

_assets/fotograflar

Seçer, "Yerel esnafı destekleyeceğiz"

_assets/fotograflar

Adaylar, Kent Zirvesi'nde buluştu

_assets/fotograflar

MTOSB'de 'İstihdam' toplantısı

_assets/fotograflar

Özyiğit, "Sağlıklı kent betondan oluşmaz"

_assets/fotograflar

Yılmaz, "Tencerede borç kaynıyor"

_assets/fotograflar

Esnaftan istihdam seferberliğine destek

_assets/fotograflar

'Borsa, kentin denge kurumudur'

close 35 yeni araç tanıtıldı
35 yeni araç tanıtıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: