rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.529 (3.501)

Toplam Ziyaret: 14.599.291 (13.538.606)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
14 Mayıs 2018
Sayı : 754
Bu kayıt toplam
429 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

TEMA, 'İLETİŞİMDE KALİTE' OLDU

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) ev sahipliğinde, Türkiye Kalite Derneği (KALDER) işbirliğiyle bu yıl 4.'sü gerçekleştirilen Mersin Kalite Sempozyumu, 'İletişimde Kalite' temasıyla yapıldı.

Tema, 'İletişimde Kalite' oldu
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ)'nin tanıtım filmleri ile başlayan kalite sempozyumu, 4 oturum halinde gerçekleşti.

Kalitenin günümüzde en önemli konulardan biri olduğuna ve gelişen rekabetin kalitenin artmasında oynadığı role değinerek konuşmasına başlayan Mersin Valisi Ali İhsan Su "Tüm dünyada kalitede mükemmellik dediğimiz seviyeye ulaşma yönünde hızlı bir çaba devam etmektedir. Bu uğraşlar beraberinde de iletişimde de kaliteyi öngören süreçleri getiriyor.

İnsanlar bu kadar hızlı baş döndürücü gelişme içerisinde en büyük sıkıntıyı iletişimde çekiyor. Teknolojinin gelişmesi ve iletişimde birçok modellerin de devreye girmesi ile beraber iletişimde kalitenin önemi ortaya çıkmıştır. İletişimde kaliteden bahsedebilmemiz için de sorun çözme yeteneğinin olması gerekiyor.

Şunu söyleyebiliriz. Hayatta kaliteli olmak, kaliteyi yakalayabilmek için insanlarımızı kaliteli hale getirmemiz lazım. Kaliteyi yakaladığımız zaman ülkemizi, dünyamızı daha iyi hale getirebiliriz" dedi.

Tanıtım filminin gerçekleşmesinin ardından konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Tarihin en konforlu döneminde yaşayan şanslı insanlar olarak hayatı algılamaktaki temel formülümüz yanlış.

Tüketim çağının insanları olarak her şeye "sahip olmaya" çalışıyor, hızla tüketiyoruz. Kendimiz dışında her şeyi ve herkesi köle gibi görüyoruz. Herkesten ve her şeyden bizi mutlu etmesini bekliyoruz. İşin aslı, "doğru sevmeyi" bilmiyoruz. Oysa sevmek, "sahip olmak" değil sahiplenmektir, sorumluluk üstlenmektir. Korumak, kollamak, geliştirmek, yaşatmaya çalışmaktır. Mutlu olmakla yetinmeyip mutlu etmeyi de bilmektir. "Ben" değil "Biz" merkezli düşünebilmektir" dedi.

EFQM Mükemmellik Modelini hakkıyla uygulamanın ve benimsemenin tüm insanlığı aşk derecesinde sevmek anlamına geldiğini de sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, "Kalite odaklı EFQM Mükemmellik Modelini benimsemek, aslında vatanımızı, dünyanın ekosistemini ve tüm insanlığı aşk derecesinde sevmek demektir. Yüksek bir insanlık idealini gerçeğe dönüştürmeye karar vermek demektir" dedi.

Kalder'in tanıtım filminin ardından konuşan KALDER Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı hızla değişen dünyada dönüşüme liderlik etmenin öneminden bahsederek, dönüşümün doğru bir modelin kılavuzluğunda olabileceğinin altını çizdi.

Pilavcı, "EFQM Mükemmellik modeli gerçekten bütünselliği içeren bir model. Artık kalite konusu, tek boyutlu, sadece işin ya da hizmetin kalitesini anlatan bir konu değil. Var olabilmek, ülkemizin rekabet gücünü arttırabilmek ve bu ülkede yaşayan her insanın yaşam kalitesine katkıda bulunabilmek dönüşmekle mümkün.

Bunun çok önemli bir parçası da doğru iletişimdir. İnsanlık olarak var olduğumuz günden bu yana iletişim halindeyiz. İletişim bana göre etkili iletişlim kriteri ile değerlendirilmeli. Bugün bir tuzakla karşı karşıyayız. Teknoloji bu kadar hızla gelişirken, elimizde iletişim için bu kadar fazla materyal ve araç varken 'Biz nasıl iletişiyoruz' konusuna dikkatle bakmamız lazım. İletişim etkisi aslında bütünsellikten geçiyor" dedi.

Mersin gibi bir bölgede EFQM mükemmellik modelinin daha çok kurum ve kuruluşa yayılmasını arzu ettiklerini ifade eden Pilavcı, "Biz Mersin'in Örnek bir şehir olmasını istiyoruz. Biz bir temsilcilik için çalışmalara başladık. Çok yakın zamanda temsilciliğimizi basına da açıklayacağız.

Bu KalDer olarak bizim çok fazla beklentimizin olduğu bölgede bugüne kadar beklide geciktiğimiz bir çalışmaya başlama haberimizi sizlerle ilk defa burada paylaşmış olmak istedim.

Umarım bu şekilde iletişim platformlarını daha sık bir şekilde yaparız. Hep birlikte sonunda bir şeyler alabileceğimiz bir sempozyum olacağından eminim" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İletişimde Kalite başlığı altında gerçekleşen oturumda gazeteci, yazar, sinema oyuncusu ve Posta Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Coşkundeniz mesleki tecrübelerini dinleyenlere aktardı.

EFQM Mükemmellik Modeli Uygulamaları ve Kazanımları başlığında ve KalDer Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve TMÖYK Başkanı Kaan Gürgenç moderatörlüğünde gerçekleşen ikinci oturumda ESBAŞ Mükemmellik Geliştirme Müdür Berrin Atalan, AGDAŞ İnsan Kaynakları ve Yönetim Sistemleri Müdürü Emre Uğur, Antalya Sabiha Gökçen Anaokulu Müdürü Aslı Kanbir kalite yolculuğu tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Senem Ayşe Duruel Erkılıç moderatörlüğünde gerçekleşen üçüncü oturum 'İletişimde Kalite' başlığında, İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Peyami Çelikcan konuşmacı olarak katıldı.

Son olarak gerçekleşen Yaşam Biçimi Olarak Kalite' konu başlıklı oturumda ise CNN Türk Haber Spikeri ve Öğretim Görevlisi Burak Törün tecrübelerini, yayıncılık hayatı kariyeri ve iletişimde kalitenin öneminden bahsetti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kızıltan, 'Ulaşacağımız başkan istiyoruz'

_assets/fotograflar

Akşener, "Hükümetin kulağını çekmelisiniz"

_assets/fotograflar

Özyiğit, "Ülkeyi yönetenler halden anlamıyor"

_assets/fotograflar

Soydan, 'Mezitli'de yeni sayfa açacağız'

_assets/fotograflar

Seçer, Hal esnafıyla buluştu

_assets/fotograflar

Tuna, "Kentlilik bilinci ile yola çıktık"

_assets/fotograflar

Gültak, "Değişimin seçimi olacak"

_assets/fotograflar

Çavuşlu'nun pazar sorunu çözüldü

_assets/fotograflar

Karacailyas'ta temel atıldı

_assets/fotograflar

Şen, "Fiyatların sorumlusu biz değiliz"

close Tema, 'İletişimde Kalite' oldu
Tema, 'İletişimde Kalite' oldu
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: