rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 713 (712)

Toplam Ziyaret: 14.587.669 (13.527.259)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
07 Mayıs 2018
Sayı : 753
Bu kayıt toplam
354 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ÖĞRENCİLERDEN TESİSLERE TAM NOT

Fırat Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri Mersin Büyükşehir Belediyesi tesislerini içeren bir program dâhilinde Mersin'e teknik bir gezi gerçekleştirdi.

Öğrencilerden tesislere tam not
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

İlk olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi'nde incelemelerde bulunan, 40 kişilik öğrenci grubu, burada ilgili teknik personel tarafından hem sözlü hem de görsel olarak bilgilendirildi.

Gezilerine Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ)'nin Filtre Su Müzesi ve Berdan İçme suyu Arıtma Tesisi ile devam edem öğrenci grubu adına bir açıklama yapan Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Gezi Ekibi Sorumlusu Prof. Dr. Mehmet Erdem programın katılımcılar için oldukça verimli geçtiğini söyledi.

Fırat Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü olarak öğrencilerini mesleki hayatlarına hazırlamak amacıyla, özellikle iyi projelendirilmiş ve iyi işletilen örnek tesislere teknik geziler düzenlemekte olduklarını kaydeden Erdem, Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne ait Entegre Atık Yönetim Merkezi ve İçme Suyu Arıtma Tesislerinin iyi örnekler olduğunu belirterek "Büyük bir emekle 1938 yılında kurulmuş ve belirli bir süre hizmet vermiş olan ülkemizin en eski içme suyu arıtma tesisinin de tarihe ışık tutması adına, belediyenin kaynaklarıyla o günün teknolojisine göre restore edilerek su müzesine dönüştürüldüğünü tespit ettik ve teknik gezimizi bu bölgeye yapmaya karar verdik" ifadelerini kullandı.

Gezilerinin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın bilgileri ile gerçekleştiği aktaran Erdem, "Bugün burada söz konusu tesisleri gezdik ve öğrencilerimize kısa süreli bir uygulama deneyimi kazandırdık.

Özellikle yapımı tamamlanmış ve hizmete alınma aşamasında olan geri dönüşüm tesisleri, düzenli depolama alanları ve enerji kazanım üniteleriyle örnek tesisler gerçekten iyi örnekler olduğu, özellikle tıbbi atık sterilizasyon ünitesinin mükemmel işletildiğinin öğrencilerimiz tarafından görülmesi bizler için son derece anlamlı olmuştur. Restore edilen ve o günün teknolojisiyle çalışır halde tutulan MESKİ Filtre Su Müzesi ile içme suyu arıtımının ülkemizde hangi tarihlere dayandığı, ünitelerin zaman içerisinde nasıl değişimler gösterdiği de mühendislik açısından faklı bir bakış açısıyla değerlendirilmiş oldu." dedi

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Erdem, programlarının gerçekleşmesine olan katkılarından dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başta olmak üzere Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin tüm yetkililerine de teşekkür etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat ekim alanları azaldı"

_assets/fotograflar

Özyiğit, "Ekonomik istilaya kooperatifçilik ile karşı çıkacağız"

_assets/fotograflar

Kocavilayet'te altyapı yenilendi

_assets/fotograflar

Hamit Tuna, Mesut Sezer Eğitim kurumlarına misafir oldu..

_assets/fotograflar

Seçer, "Halkın parasını halka vereceğiz"

_assets/fotograflar

Sarı, 'Sürücüler çağrıya uyacaktır'

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Mersin ihracatçı bir kent"

_assets/fotograflar

Dinçer, "Mücadelemiz sürecek"

_assets/fotograflar

KADER'den Kadın Aday tepkisi...

_assets/fotograflar

Alo 185 Çağrı Merkezi yenilendi

close Öğrencilerden tesislere tam not
Öğrencilerden tesislere tam not
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: