rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.316 (1.277)

Toplam Ziyaret: 13.955.334 (12.933.658)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
07 Mayıs 2018
Sayı : 753
Bu kayıt toplam
264 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

AVUKATLAR, ÇOCUKLAR İÇİN SAHNEYE ÇIKTI

Mersin Barosu ve Mersin İl Milli eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek, çocuklara cinsel istismardan korunma yollarını ve haklarını, avukatlar tarafında sahnelenen 'Sihirli Küre' adlı tiyatro oyunu ile anlattı.

Avukatlar, çocuklar için sahneye çıktı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Devlet Opera ve Balesi Kültür Merkezi'nde sahnelenen 'Sihirli Küre' adlı çocuk oyununu, önceki dönem Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er, Mersin Barosu Bşk. Yrd. Av. Gazi Özdemir, baro yönetim kurulu üyeleri, Mersin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Oğuzhan Tülücü, TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda davetli birlikte izledi.

Dünyada ve ülkemizde önemli bir konu olan çocuklara yönelik cinsel istismar ve istismardan korunma yolları ile çocuk haklarının anlatıldığı; Melih Öztürk'ün yazdığı ve yönettiği Sihirli Küre adlı çocuk oyunu, Mersin Barosu'na kayıtlı Av. Ahmet Paket, Av. Tülay Sevgi Can, Av. Goncagül Kandemir, Av. Ezgi Çakır, Av. Seher Özkan Dinç, Av. İlayda Kaya, Av. Sinem Şimşek, Av. Ayşemsu Kaya, Av. Zeynep Can, Av. Burak Arkalı, Av. Serhat Eser, Av. Kader Mağrur, Av. Burcu Eser, Av. Kamil Ekinci, Av. Burcu Kılıç, Av. Ahmet Aydemir, Av. Elif Kurt tarafından sahnelendi.

Projenin gerçekleşmesine öncülük eden önceki dönem Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er, "Bu proje ile Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik. Türkiye'de ilk defa çocukların istismardan korunmaları için bilinçlenmelerini sağlayacak ve çocuk haklarını anlatan bir tiyatro oyunu kaleme alındı.

Bu proje Türkiye'de ilk ve tek tiyatro oyunu olma özelliği taşıyor. Senaryosu Psikiyatri Prof. Dr. Fevziye Toros tarafından incelenip onay almış olan Sihirli Küre adlı tiyatro oyunu ile geleceğimizin teminatı çocuklarımızın istismardan korunma yönünde bilinçlenmeleri, toplumda bu konuda farkındalık yaratılması ve çocuklara hukuk kuralları ile tanınmış olan çocuk haklarının anlatılması, öğretilmesi amaçlanmakta olup, oyun ilkokul 1. 2. 3. ve 4. sınıf çocuklarına sahnelenecektir. Bu tiyatroyu Mersin ili ve ilçelerinde periyodik olarak sahnelenecek olup, izlemeyen hiçbir çocuk kalmayacak" diye konuştu.

Daha sonra Mersin Barosu Eski Başkanı Ali Er, Başkan Yrd. Av. Gazi Özdemir, Sayman Av. Melike Zafer Gürgen ve yönetim kurlu üyesi Av. Ayşe Günar, projede emeği geçenlere plaket takdim ettiler.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, dünyada ve ülkemizde önemli bir sorun olan cinsel istismar ve çocuk hakları konusunda bu önemli projeyi hazırlayan Mersin Barosu Eski Bşk. Er'e teşekkür etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Dinçer, "TSG Stadı kent meydanı olmalı"

_assets/fotograflar

Veysel Sarı'dan toplumsal çağrı...

_assets/fotograflar

Atar, "Enerji politikamız iflas etti"

_assets/fotograflar

Kondi, "Kurban paylaşmak ve yakınlaşmaktır"

_assets/fotograflar

Özdemir, 'Göstergeler tüketiciyi etkilemekte'

_assets/fotograflar

EKAV'dan gençlere destek

_assets/fotograflar

Depboylu'dan Engelliler Dairesine ziyaret

_assets/fotograflar

Tarihi, dokunarak öğrendiler

_assets/fotograflar

Mahalle evi kursiyerlerinden renkli sergi

_assets/fotograflar

Hükümlüler Meslek ediniyor...

close Avukatlar, çocuklar için sahneye çıktı
Avukatlar, çocuklar için sahneye çıktı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: