rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.398 (1.362)

Toplam Ziyaret: 14.173.730 (13.142.353)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
07 Mayıs 2018
Sayı : 753
Bu kayıt toplam
437 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

BAŞKAN DİNÇER'LE YENİDEN...

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Birliğin 23. Olağan genel kurulunda üyelerinin büyük güveni ile dört yıllığına tekrar göreve getirildi.

Başkan Dinçer'le yeniden...
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Omuzlarındaki sorumluluğun farkında olduğuna vurgu yapan Başkan Dinçer, "Tek ihtiyacım sizlerin bana olan yürekten desteğidir. Bunu benden esirgemeyeceğinize gönülden inanıyorum. Ahi geleneğinden aldığımız güç ile temsil ettiğimiz esnaf ve sanatkarlarımızın sorun ve beklentilerine birlikte çözüm üretmek hepimizin boynumuzun borcudur" dedi.

TESK Genel Sekreteri Naci Sulkalar'ın Divan Başkanlığını yaptığı ve Mersin Milletvekili Hacı Özkan'ın da katılım gösterdiği Mersin Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği'nin genel kurulu, Başta Birlik Başkanı Talat Dinçer olmak üzere, oda başkanları ve yönetim kurulu üyesi delegelerin anlayışlı, sabırlı, nezaketten taviz vermeyen tavırları ve düzenli, seviyeli, kurallara uyulan işleyişi ile esnaf ve sanatkarların ülkemizin demokrasine kültürüne yaptığı büyük katkı olarak göze çarptı.

Genel kurulun açılışında konuşan Dinçer, esnafın son 4 yılda birçok sıkıntı çektiğine dikkat çekerek, "Esnaflık zor zanaat. Esnafımız, borcu borçla kapatarak günü kurtarmaya ve dükkanını ayakta tutmaya çalışıyor. Yılda 5 bin civarında esnafımız kepenk kapatırken, 6 bin civarında esnafımız ise yeni iş yeri açıyor. Ama ilginç olan, kepenk kapatan iş yerlerinin yüzde 33.3'ü 1 yılını tamamlayamamış, yüzde 98'i ise 5 yılını tamamlayamamış durumda.

Dolayısıyla bizim açılan iş yerlerimizden sadece yüzde 2'si ayakta kalıyor. Bunların bir sürü nedeni var. Bu nedenlerin en başında ise herkes her işi yapıyor. Ustalık belgesi olmadan bir iş yerinin açılmaması lazım, yetkin olmayan kişinin o işi yapmaması lazım.

Bu durumdan kurtulmak için Kalkınma Bakanlığımıza bir proje sunduk. Bir 'Esnaf Danışma Merkezi' kuralım dedik. İş yeri açmak isteyenler bu merkeze danışsın ve önerileri dinlesin. İnşallah, bu projemiz gerçekleşecek" diye konuştu.

Mersin esnafının en büyük sorunlarından birinin sanayi sitesi olduğunu belirten Dinçer, "Sanayi sitesi ile ilgili ilimiz çok fakir. Biz 2 bin dönüm yer belirledik. Tarım alanından sanayi alanına çevirdik fakat Büyükşehir Belediye Meclisimizden bu kararı geçiremedik. Şimdi de bizden sanayi beklentileri var. Bizler artık 'sanayi kurulsun bizlerde esnafımızı oraya taşıyalım' diyoruz.

Tarsus'ta bir ay içerisinde Kemal Paşa Sanayi Sitesini açacağız. Merkezdeki eksiğimizi de önümüzdeki dönemde tamamlamaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştirilen genel kurulda kullanılan 359 oyun tamamını alan Talat Dinçer Başkanlığındaki Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği kadrosunda İsmet Erdoğan, Uçal Mavili, Veysel Sarı, Ömer Şahbudak, Mustafa Köç, Nihat Dağdelen, Erdoğan Yalçın ve Mustafa Güçyetmez yönetim kurulu; Ahmet Çetin, Hüseyin Karteper, Cumali Taş, Zeynel Nar ve Nail Uçak Denetim kurulu; Duran Şen, Abdulaziz Biricik, Doğan Gündüz, Yusuf Köğçe ve Ali Keskinaslan Disiplin kurulu olarak yer aldı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Mezitli'de Kadın Meclisi'ne kapılar açılmadı!

_assets/fotograflar

Tuna, "Mersinlilik bilinci eksik"

_assets/fotograflar

Mersin için STK'larla el ele

_assets/fotograflar

Yeşilboğaz, "Kaldığımız yerden devam edeceğiz"

_assets/fotograflar

Su fiyatında yüzde 10 indirim yapıldı

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Gemi batarsa herkes boğulur"

_assets/fotograflar

Avukatlardan 'Savunma susmadı, susmayacak' yürüyüşü

_assets/fotograflar

Sanayicilere ticaret hukuku anlatıldı

_assets/fotograflar

Dünya Çocuk gününde anlamlı ziyaret

_assets/fotograflar

Metin Yıldız, öğrencilerle buluştu

close Başkan Dinçer'le yeniden...
Başkan Dinçer'le yeniden...
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: