rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.659 (2.592)

Toplam Ziyaret: 14.473.105 (13.418.467)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
30 Nisan 2018
Sayı : 752
Bu kayıt toplam
473 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

BARO'DAN ÇOCUK BAYRAMI ŞENLİĞİ

Mersin Barosu tarafından, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Akdeniz Belediyesi'nin desteğiyle Iğdır İlköğretim Okulu'nda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.

Baro'dan çocuk bayramı şenliği
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından, Akdeniz İlçesi Iğdır Mahallesi'nde bulunan Iğdır İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen ve Camili, Esenli, Hebilli ve Yeşiloba köylerinden taşımalı sistemle gelen öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen 23 Nisan Şenliği'nde, çeşitli etkinliklerle öğrenciler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu doyasıya yaşadı.

Etkinliğe Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er, Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Ruşen Ayşen Ayılgan, Çocuk Hakları Merkezi Başkan Yardımcısı Av. Hatice Süreyya Er, Av. Bilal Kurtbeyoğlu, Av. Ahmet Paket, Av. Ahmet Can Bal, Stj. Av. Gökhan Keskin, Iğdır İlköğretim Okulu Müdürü Fazıl Fatih Söker, Iğdır Mahalle Muhtarı Yunus Güneş, öğrenciler, öğretmenler ve mahalle sakinleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ardından başlayan şenlikte konuşma yapan Baro Başkanı Av. Ali Er, 23 Nisan coşkusunu köy okullarındaki öğrencilerin bir arada kutlamasına vesile olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Baro Başkanı Av. Ali Er konuşmasında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramı olmakla birlikte, Atatürk'ün çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.

Geleceğimizin teminatı, en kıymetli hazinemiz olan çocuklarımızı; ülkesine ve milletine hayırlı insanlar olarak yetiştirmek; kendi başına karar verebilen, eleştiren, kendine güvenen, girişimci, güçlü, milli değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak, hepimizin ortak görevi ve sorumluluğudur. Bu vesileyle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum" diye konuştu.

Okul Müdürü Fazıl Fatih Söker ise etkinliği düzenleyerek mahallelerindeki çocuklara 23 Nisan coşkusu yaşatan Mersin Barosu'na, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ve Akdeniz Belediyesi'ne teşekkür etti.

Animasyon gösterileri, DJ Performans, yüz boyama, uçurtma şenliği, yarışmalar, halk oyunları gösterisi ve palyaçolarla birlikte renkli görüntülerin olduğu şenlikte çocuklar doyasıya eğlendi.

Öğrenciler tarafından hazırlanan gösterilerden Silifke ve çillibom oyunu ile seslendirmiş oldukları 'Erik Dalı ve Türkiyem Rontu, günün anlam ve önemine ilişkin şiir ve türküler, Atatürk Çocuk Marşı ve İzmir Marşı, izleyenlerden büyük alkış aldı.

Köy halkının da katıldığı etkinlikte, yarışma ve çekilişler sonrasında çocuklara hediyeler verildi.

Etkinlik, çocuklara uçurtma dağıtımı ve çeşitli ikramların yapılmasının ardından sona erdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Gözne toza bulanacak !

_assets/fotograflar

Dinçer, SGK sorunlarını Bakanlığa taşıdı

_assets/fotograflar

'Müjde' olarak sunulan indirime tepki

_assets/fotograflar

Seçer, "Yoksulların babası olacağım"

_assets/fotograflar

Mersin'in sorunları konuşuldu

_assets/fotograflar

AKİB, liderliğini korudu

_assets/fotograflar

AHBİB 1.1 milyar dolar ihracat yaptı

_assets/fotograflar

Eski yağ fabrikasında resim sergisi

_assets/fotograflar

Çiçek Pasajı tamamlandı

_assets/fotograflar

Tezhip sanatı, MTSO'da...

close Baro'dan çocuk bayramı şenliği
Baro'dan çocuk bayramı şenliği
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: