rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.206 (2.169)

Toplam Ziyaret: 14.158.904 (13.128.512)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
30 Nisan 2018
Sayı : 752
Bu kayıt toplam
377 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

STK TEMSİLCİLERİNDEN ADEM ŞİMŞEK'E İSTİFA ÇAĞRISI

Akdeniz İlçesi Kazanlı Mahallesi Kazanlı İlkokulu'nda 23 Nisan'da yapılan "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları" sırasında 3. sınıf öğrencilerinin kıyafetleri gerekçe gösterilerek gösterileri yarıda kesilip sahneden alındılar.

STK temsilcilerinden Adem Şimşek'e istifa çağrısı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yaşanan bu olayın basına yansımasıyla milletvekilleri, siyasi partiler, STK temsilcileri ve vatandaşlar okul yöneticilerine ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek'e büyük tepki gösterdi.

CHP Mersin İl Örgütü, Büyükşehir Kent Konseyi, Eğitim-Sen, Mersin Kadın Platformu, Halk Evleri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Tüm Yerel-Sen, Atatürkçü Düşünce Derneği, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği, Siverekliler Derneği, Temiz Toplum Derneği, SES, Tarım Orkam-Sen, Deniz Kaplumbağaları Koruma Derneği, Kazanlı Kültür Evi ve öğrenci velileri Kazanlı Mahallesi meydanından bir araya gelerek basın toplantısı düzenlendi.

Katılımcılar " Adem Şimşek istifa" sloganları atarak ellerinde " Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü istifa" , " Kıyafet meselesi değil, zihniyet meselesi", "Çocukların gülüşü solmasın" yazılı pankartlar taşıdı.

Öğrenci velilerden Burcu Gülseven yaptığı açıklamada, " İlçe Milli Eğitim Müdürü Şimşek'in talimatı nedeniyle görevli öğretmenler çocukları sahneden çıkartmak zorunda bırakılmıştır. Hâlbuki 23 Nisan kutlamalarında öğretmenler, sergilenecek gösteriye uygun, çocuğunda heves duyacağı kıyafetler seçer.

Hiçbir normal insanın aklına 3. Sınıf düzeyi için müstehcenlik fikri gelmez. Bu mesele kıyafet ve müstehcenlik değil zihniyet meselesidir. Bu olaya sebep olanlar cezalandırılana kadar bu olayın takipçisi olacağız" dedi.

Eğitim-Sen Mersin Şube Sekreteri İsmail Usluoğlu ise yaşanan bu olayın takipçisi olacaklarını dile getirdi.

Atıcı, "Bu sapkın zihniyete hesap soracak mısınız?"

CHP Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan çocukların etkinliklerinin kıyafetlerinin uygun olmadığı gerekçesiyle engellenmesine tepki göstererek, hükümet temsilcilerine "9 yaşındaki çocukları bile bir cinsel obje olarak gören bu sapkın zihniyete hesap soracak mısınız?" diye sordu.

Kazanlı İlkokulundaki öğrencilerin gösterilerinin engellenmesini TBMM gündemine taşıyan CHP'li Atıcı, "İlkokul 3'üncü sınıf çocukları bir müzik etkinliği düzenlemişti; etkinlik başladı, çocuklar sahneye çıktı. Müzik başladı, çocuklar dans etmeye başladı. Ancak karanlık bir zihniyet müziği durdurdu, çocukları sahneden indirdi.

Gerekçe, 9 yaşındaki kız çocuklarının kıyafetlerinin uygun olmamasıydı. Şimdi, siz Bakan olarak bu gerici zihniyete hesap soracak mısınız? 9 yaşındaki çocukları bile bir cinsel obje olarak gören bu sapkın zihniyete hesap soracak mısınız, yoksa sayın Bakan siz de suç ortağı mı olacaksınız?" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Mersin için STK'larla el ele

_assets/fotograflar

Yeşilboğaz, "Kaldığımız yerden devam edeceğiz"

_assets/fotograflar

Su fiyatında yüzde 10 indirim yapıldı

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Gemi batarsa herkes boğulur"

_assets/fotograflar

Avukatlardan 'Savunma susmadı, susmayacak' yürüyüşü

_assets/fotograflar

Sanayicilere ticaret hukuku anlatıldı

_assets/fotograflar

Dünya Çocuk gününde anlamlı ziyaret

_assets/fotograflar

Metin Yıldız, öğrencilerle buluştu

_assets/fotograflar

Yeni dönem hizmet atağı başladı

_assets/fotograflar

Eylül'de en fazla getiri Euro'dan

close STK temsilcilerinden Adem Şimşek'e istifa çağrısı
STK temsilcilerinden Adem Şimşek'e istifa çağrısı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: