rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.582 (2.518)

Toplam Ziyaret: 14.473.028 (13.418.393)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
30 Nisan 2018
Sayı : 752
Bu kayıt toplam
417 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ÇÖPLER, AKTARMA İSTASYONLARINA TAŞINIYOR

Mersin'de Gökçebelen ve Arpaçsakarlar Mobil Katı Atık aktarma istasyonlarının faaliyete geçmesi ile merkez dört ilçede çöp toplama konusunda en önemli adımlardan birisi daha atılmış oldu.

Çöpler, aktarma istasyonlarına taşınıyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Günlük olarak yüzlerce ton evsel atığın bertaraf edildiği aktarma istasyonlarının hizmete girmesi ile çöp aktarmada yaşanılan zaman kaybı ve mesafe sorunu ortadan kaldırırken, düzenli katı atık toplama alanındaki araç trafiğinin de önüne geçilmiş oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi bünyesinde 2018 yılı içinde faaliyete geçen Gökçebelen Mobil katı atık aktarma istasyonu Yenişehir ve Mezitli, Arpaçsakarlar Mobil Katık atık aktarma istasyonu da Akdeniz ve Toroslar ilçelerinin çöplerinin geçici olarak aktarımında kullanılıyor.

Yenişehir ilçesi sınırları içinde bulunan Gökçebelen Mobil katı Atık aktarma İstasyonu'nda Yenişehir Belediyesi'nin yanısıra Mezitli Belediyesi ekipleri tarafından toplanan evsel katı atıkların geçici aktarımı sağlanırken bu yolla toplam 440 Bin civarındaki nufusa sahip olan iki ilçe, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen bu hizmet ile tanışmış oldu.

Gökçebelen Mobil Katı Atık aktarma İstasyonu'nda günde yaklaşık 400 ton evsel katı atığın geçici aktarımı yapılırken Yenişehir ve Mezitli ilçe belediyeleri tarafından küçük hacimli araçlar vasıtası ile toplanan atıklar, aktarma istasyonunda büyük hacimli araçlara sevk ediliyor.

Sevk işleminin akabinde yaklaşık 40 km uzaklıkta Akdeniz ilçesi sınırları içindeki Sarı İbrahimli Düzenli Katık Atık Depolama Alanı'na götürülürken bu şekilde ilçe belediyelerinin katı atıklarının düzenli depolama alanına ulaşımı kolaylaşırken bu yöndeki giderler de azaltılıyor ve çevre kirliliği de en aza indiriliyor.

295.663'lük nüfusa sahip Toroslar ve 268.874'lük nüfusun yaşadığı Akdeniz ilçemizin katık atıkları da Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Arpaçsakarlar mahallesi'nde kurulan Mobil Katı Atık Aktarma İstasyonu kullanılarak aktarılıyor.

Aktarma istasyonda toplamda günde 600 ton katı atığın aktarımı geçici gerçekleşirken bu sayede ilçe belediyelerine ait araçların 25 km uzaklıktaki düzenli depolama alanına gitmelerine de gerek kalmıyor.

Katı atık aktarma istasyonlarının faaliyete geçirilerek Mersin'de çöplerin aktarımı konusunda yeni bir dönemin başladığına işaret eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Katı atık aktarma istasyonlarında çöp kokmaya başlamadan anında toplanıyor ve depolama alanına gidiyor" dedi.

Katı atık aktarma istasyonlarının enerji ve zaman tasarrufu sağladığını ve istasyonlar konusunda vatandaşlara bazı kesimler tarafından yanlış bilgiler verildiğini kaydeden Başkan Kocamaz," Bu tip aktarma istasyonları İstanbul'un birçok bölgesinde var. Bunların etrafa koku yaydığına dair ortaya atılan iddialara inananları bu istasyonları gezmeye davet ediyorum.

Burası bir aktarma istasyonu çöpler orada kalmıyor. Eğer koku oluyorsa biz onun da çözümünü buluruz" ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Gözne toza bulanacak !

_assets/fotograflar

Dinçer, SGK sorunlarını Bakanlığa taşıdı

_assets/fotograflar

'Müjde' olarak sunulan indirime tepki

_assets/fotograflar

Seçer, "Yoksulların babası olacağım"

_assets/fotograflar

Mersin'in sorunları konuşuldu

_assets/fotograflar

AKİB, liderliğini korudu

_assets/fotograflar

AHBİB 1.1 milyar dolar ihracat yaptı

_assets/fotograflar

Eski yağ fabrikasında resim sergisi

_assets/fotograflar

Çiçek Pasajı tamamlandı

_assets/fotograflar

Tezhip sanatı, MTSO'da...

close Çöpler, aktarma istasyonlarına taşınıyor
Çöpler, aktarma istasyonlarına taşınıyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: