rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.699 (2.632)

Toplam Ziyaret: 14.473.145 (13.418.507)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
30 Nisan 2018
Sayı : 752
Bu kayıt toplam
438 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

PLAJ VOLEYBOLU İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında Kızkalesi'nde dünyanın en önemli plaj voleybolu organizasyonlarından biri olan 'Plaj Voleybol Dünya Turu 3 Yıldız Mersin Türkiye'yi ağırlamaya hazırlanıyor.

Plaj Voleybolu için geri sayım başladı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Valiliği himayesinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliği ile 'Plaj Voleybol Dünya Turu 3 Yıldız Mersin Türkiye', 2-6 Mayıs tarihlerinde Erdemli ilçesi Kızkalesi plajında gerçekleştirilecek.

Plaj Voleybol Dünya Turu, bu yıl Mersin'in mavi bayraklı tek halk plajı olan Kızkalesi'nde dünyanın en iyi plaj voleybolcularının boy göstereceği bir etkinlikle görücüye çıkacak.

Mersin'in tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Plaj Voleybol Dünya Turu, dünyanın dört bir yanından insanı, arkasındaki Kızkalesi görseli ile büyüleyecek bir atmosferde yapılacak. Avrupa'nın en kaliteli ve yetenekli sporcuları Mersin'de ağırlanırken, sporseverler oyun kalitesi yüksek maçlar izleyecek.

Plaj Voleybol Dünya Turu 3 Yıldız Mersin Türkiye'ye sayılı günler kala Erdemli ilçesi, Kızkalesi plajında son yürütme kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Yürütme kurulu toplantısında kurumlara düşen görevler kararlaştırıldı ve voleybol sahası incelendi.

Toplantıya Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, Türkiye Voleybol Federasyonu Plaj Voleybolu Yönetmeni Oğuz Değirmenci ile Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Şube Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Erdemli Belediyesi, MESKİ'den yetkilileri, Mersin Büyükşehir Belediyesi daire başkanları katılarak fikir alışverişinde bulundular.

Mersin'in ve ülkenin tanıtımına büyük katkı sağlayan uluslararası organizasyonlardan birisi olan 'Plaj Voleybol Dünya Turu 3 Yıldız Mersin Türkiye'de 40 ülkeden toplam 124 takımın başvurduğu organizasyonda erkeklerde 56, bayanlarda 51 takım toplam 107 takım – 214 sporcu, daha önceki Dünya Turu puanları ile Mersin Kız Kalesi'nde düzenlenecek organizasyonda mücadele etme hakkını kazandı.

Erkekler ve bayanlar kategorilerinde ayrı ayrı 24 takım puanları ile otomatik olarak ana tabloya yerleşirken, erkeklerde 32 takım, bayanlarda da 27 takım ana tabloya kalabilmek için 2 Mayıs'ta eleme turnuvası oynayacak. Her iki kategoride de 8'er takım eleme tablosundan ana tabloya katılma hakkı kazanacak.

Ana Tablo müsabakaları, 3 Mayıs 2018 Perşembe günü başlayacak. Türkiye, erkeklerde 3'ü ana tabloda, 2'si elemede, bayanlarda da 3 takım ana tabloda olmak üzere toplam 5 erkek, 3 bayan takımı ile mücadele edecek.

Toplam 150 bin dolar para ödülünün dağıtılacağı organizasyonun, olimpiyat sıralamasına puanları açısından büyük önem taşıyor.

Dünya ve Avrupa basının da ilgisinin yoğun olacağı organizasyonun final maçları ve ödül töreni, 6 Mayıs 2018 Pazar günü, TV8,5 ekranlarından naklen 16:00-18:00 saatleri arasında yayınlanacak.

Yarı finaller, bronz madalya ve altın madalya müsabakalarının tamamı da FIVB ve TVF'nin Youtube kanallarından tüm dünyaya canlı olarak ayrıca yayınlanacak.

Seyirci girişinin ücretsiz olacağı bu organizasyona Mersin'den servisler de kaldırılacak.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Gözne toza bulanacak !

_assets/fotograflar

Dinçer, SGK sorunlarını Bakanlığa taşıdı

_assets/fotograflar

'Müjde' olarak sunulan indirime tepki

_assets/fotograflar

Seçer, "Yoksulların babası olacağım"

_assets/fotograflar

Mersin'in sorunları konuşuldu

_assets/fotograflar

AKİB, liderliğini korudu

_assets/fotograflar

AHBİB 1.1 milyar dolar ihracat yaptı

_assets/fotograflar

Eski yağ fabrikasında resim sergisi

_assets/fotograflar

Çiçek Pasajı tamamlandı

_assets/fotograflar

Tezhip sanatı, MTSO'da...

close Plaj Voleybolu için geri sayım başladı
Plaj Voleybolu için geri sayım başladı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: