rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.541 (2.491)

Toplam Ziyaret: 14.472.987 (13.418.366)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
23 Nisan 2018
Sayı : 751
Bu kayıt toplam
474 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

KOCAMAZ, 'TURİZMİN BEL KEMİĞİ TANITIMDIR'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz 42. Turizm Haftası'nın açılış törenine katıldı.

Kocamaz, 'Turizmin bel kemiği tanıtımdır'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Valiliği tarafından gerçekleştirilen 42. Turizm Haftası'nın açılış töreni Mersin Arkeoloji Müzesi'nde gerçekleştirildi. Törene Mersin Büyükşehir Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın yanı sıra, Mersin Valisi Ali İhsan Su, İl Kültür Turizm Müdür Vekili Turabi Aktürk, Mersin Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Hamit İzol, TURSAB Mersin İl Temsilcisi İbrahim Kızıler, ÇUKDOB Mersin İl Temsilcisi Ali Doğan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin'in ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin bıraktığı izlerle dolu, oldukça zengin bir arka plana sahip olduğunu belirtti.

Coğrafi konumu, kültürel, tarihi ve doğal güzellikleriyle Mersin'in turizm cenneti olması için hiçbir eksiğimiz bulunmadığını ifade eden Başkan Kocamaz, "İlimizin turizm sektöründe hak ettiği noktaya gelebilmesi için sektöre yön veren, turizmden para kazanan tüm kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşların aynı bilinçle hareket etmesi büyük önem taşımaktadır.

İlgili bakanlıklardan beklenen onayların gelmesiyle birlikte Mersin'in, en gözde yatırım alanlarından biri olacağına şüphe yoktur" şeklinde konuştu.

Mersin'in turizm anlamında hak ettiği değeri kazanmasında ilk ve en önemli unsurun tanıtım olduğunun altını çizen Başkan Kocamaz "Turizm hizmetleri müşterinin ayağına götürülemez. Turistlerin, turizm hizmetinin sunulduğu yere gitmesi gerekir. Dolayısıyla hizmet öncesi tanıtım ve reklam büyük önem taşımaktadır. Turizmin bam teli burasıdır.

Turist mecburen Mersin'imizin değerlerini gelip burada görecek. Bunun için yapılması gereken ise belli: tanıtım. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız her kültür ve spor etkinliğinin tanıtım boyutunun olmasına özen gösteriyoruz. İlimizi, sadece ülkemizin değil bütün dünyanın sayılı turizm merkezlerinden biri haline getirmek amacıyla yoğun çaba sarf ediyoruz" dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdikleri tanıtım ve turizm projelerini anlatan Başkan Kocamaz konuşmasında "Tüm bu gayretlerimiz; ilimizin güzellik ve değerlerini uluslararası standartlara ve dünya turizm algısına uygun bir hale getirmek içindir. Mersin'imizi turizm kentleri arasında bir adım öne çıkarmak; turizm sektöründe öncü bir il düzeyine ulaştırmak içindir" ifadelerine yer verdi.

Mersin Valisi Ali İhsan Su ise konuşmasında, turizmin daha da çeşitlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, "İlimizde 8 tane Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi var. Bununla ilgili devam eden plan çalışmaları ise hızlandırıldı.

En kısa zamanda turizm geliştirme bölgeleri yatırımcıların hizmetine sunulacak. Böylelikle de yatak kapasitesi iki katına çıkacak.

Bundan birkaç yıl sonra Mersin'de turizm alanında çok farklı şeyleri konuşacağız. Çok hızlı gelişmeler olacak. Hedefimiz ilimizi turizm alanında bir marka haline getirmek ve mevcut turist sayısını ikiye, üçe, beşe katlamaktır. Şu anda daha çok yerli turist ağırlıyoruz. İlimizi yabancı turistlere de tanıtmamız gerekiyor, bu noktada çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Ege Bölgesi 3.Ağırlama ve Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı kapsamında düzenlenen Ege Şefler Türkiye Aşçılık Yarışmasında farklı kategorilerde dereceye giren öğrenciler plaketlerini Vali Ali İhsan Su'nun elinden aldı.

Turizm haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin de ödüllendirildiği açılış töreni, müzik dinletisi ardından halk oyunları gösterisi ile sona erdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Gözne toza bulanacak !

_assets/fotograflar

Dinçer, SGK sorunlarını Bakanlığa taşıdı

_assets/fotograflar

'Müjde' olarak sunulan indirime tepki

_assets/fotograflar

Seçer, "Yoksulların babası olacağım"

_assets/fotograflar

Mersin'in sorunları konuşuldu

_assets/fotograflar

AKİB, liderliğini korudu

_assets/fotograflar

AHBİB 1.1 milyar dolar ihracat yaptı

_assets/fotograflar

Eski yağ fabrikasında resim sergisi

_assets/fotograflar

Çiçek Pasajı tamamlandı

_assets/fotograflar

Tezhip sanatı, MTSO'da...

close Kocamaz, 'Turizmin bel kemiği tanıtımdır'
Kocamaz, 'Turizmin bel kemiği tanıtımdır'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: