rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 623 (622)

Toplam Ziyaret: 14.587.579 (13.527.169)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
16 Nisan 2018
Sayı : 750
Bu kayıt toplam
415 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

DSP GENEL BAŞKANI'NDAN KOCAMAZ'A ZİYARET

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ı makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette, Mersin ve ülke gündemi hakkında sohbet edildi.

DSP Genel Başkanı'ndan Kocamaz'a ziyaret
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ve beraberindeki DSP Mersin İl Başkanı Mustafa Kendirli, DSP Adana İl Başkanı Selami Gördebil ve parti meclisi üyeleri Hakan Buldu ile Emrah Küçükkaptan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ı ziyaret etti.

Mersin'in hem kent anlamında hem de Büyükşehir Belediyesi'nin yoğunluğu anlamında çok hareketli bir şehir olduğundan söz ederek konuşmasına başlayan Mersin Büyükşehir Belediye başkanı Burhanettin Kocamaz, "Mersin, belediye hizmeti olarak yoğun ve kent olarak da zaten çok hareketli bir yer. Geçmişten bu yana da böyleydi, şimdi de son viraja dönüldü. Herkes arz-ı endam etmeye başladı.

Belediyecilik gerçekten adamın ömründen ömür söken bir şey. Burada bir vebal de taşıyorsunuz. 2 milyona yakın insanın vebali sizin boynunuzda. Ama biz diyoruz ki terazinin kefesini doldurduysak, bizim mücadelemiz ağır basıyorsa gerisi önemli değil. Onu yaptığımız için gönlümüz rahat" dedi.

Mersin'deki işsizlik oranının Türkiye ortalamasının iki buçuk katı olduğundan bahseden Başkan Kocamaz, "Mersin'deki işsizlik oranı Türkiye ortalamasının iki, iki buçuk katı. Bunları lafla, söylemle azaltırsak kendi kendimizi kandırmış oluruz.

Mersin'in nüfusu son 40-50 yılda 30 katına çıktı. Ben 1964'lü yıllarda falan ilkokul 4. sınıftım. O zaman coğrafya kitabında bir de bizde ezber önemliydi.

Bütün illerin, ilçelerin nüfuslarını o dönem ezberlemiştik. Tarsus'un nüfusu 32 bin, Mersin'in nüfusu 28 bindi. Şimdi aradan 54 sene geçmiş ve 54 senede Mersin merkezin nüfusu 1 milyonu bulmuş. 35-40 katına çıkmış" şeklinde konuştu.

Parti üyelerinin Mersin'deki trafik problemi hakkındaki sorularını yanıtlayan Başkan Kocamaz, "Trafik sorunu bir gecede çözülecek bir şey değil. 1440 tane dolmuş dolaşıyor burada. Şimdi ben diyorum ki gelin bunu azaltalım. Yanaşmıyorlar ve biz kötü oluyoruz böyle söyleyince. Belediyecilikte kim popülizm yapıyorsa kente ihanet eder" ifadelerini kullandı.

İslam dünyasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren Başkan Kocamaz son olarak, "Türkiye'nin üzerine. Arap ülkelerinde, İran'da, Irak'ta, Suriye'de oynanan oyunların tamamı Türkiye'nin üzerine. Çünkü zaten İslam alemi perişan. İslam alemi kendi değerlerine sahip çıkabilseydi başına bular gelmezdi. Dikkat ederseniz sanki bir domino taşı gibi, Afrika'nın en batısından domino taşına bir dokundular, hepsi yıkıldı ve Türkiye'nin sınırına geldi. Türkiye'nin burada olağan hallerden daha farklı bir tutum içine girmesi hâsıl oldu" diye belirtti.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal da, Türkiye siyaseti, parlamentodaki partiler, Cumhurbaşkanlığı sistemi, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri, terörle mücadele, dış politika, 15 Temmuz süreci ve ülke gündemi hakkındaki görüşlerini belirtti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat ekim alanları azaldı"

_assets/fotograflar

Özyiğit, "Ekonomik istilaya kooperatifçilik ile karşı çıkacağız"

_assets/fotograflar

Kocavilayet'te altyapı yenilendi

_assets/fotograflar

Hamit Tuna, Mesut Sezer Eğitim kurumlarına misafir oldu..

_assets/fotograflar

Seçer, "Halkın parasını halka vereceğiz"

_assets/fotograflar

Sarı, 'Sürücüler çağrıya uyacaktır'

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Mersin ihracatçı bir kent"

_assets/fotograflar

Dinçer, "Mücadelemiz sürecek"

_assets/fotograflar

KADER'den Kadın Aday tepkisi...

_assets/fotograflar

Alo 185 Çağrı Merkezi yenilendi

close DSP Genel Başkanı'ndan Kocamaz'a ziyaret
DSP Genel Başkanı'ndan Kocamaz'a ziyaret
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: