rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.387 (3.189)

Toplam Ziyaret: 14.780.418 (13.709.900)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
16 Nisan 2018
Sayı : 750
Bu kayıt toplam
535 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

MEÜ'DE KARİYER GÜNLERİ DÜZENLENDİ

Mersin Üniversitesi'nde "Milli Savunma Sanayi Ve Kariyer Günleri" etkinliği düzenlendi.

MEÜ'de Kariyer günleri düzenlendi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Milli Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi, Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Mersin İl Başkanı Okan Özer, Mersin Üniversitesi Yeniler Topluluğu Başkanı Ahmet Furkan Temür'un katılımlarıyla düzenlenen 'Milli Savunma Sanayi ve Kariyer Günleri', saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Milli Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi yaptığı konuşma da, Türkiye'nin Milli Savunma alanında çok ciddi hedefler koyduğunu belirterek, "Denizin altından uzaya kadar bütün kademelerde ve içindeki elektroniğinden bilgisayarından ve yazılımlarına kadar birçok işte savunma sanayinde milli işler gerçekleştiriyoruz. Bunları biz yapıyoruz, daha da ötesi hedefliyoruz. Ama bunlar ancak ve ancak sizlerin katkıları ile daha da öteye gidecektir" diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ise konuşmasında, Savunma sanayinin ülkemizin geleceği için ne kadar önemli olduğunu ifade ederek Milli Savunma Sanayiinin Milli Düşünce ve Milli Üretim temelinde düşünülmesinin önemine dikkat çekti.

Prof. Dr. Çamsarı, "Toplumun yaşaması ve gelişmesi için üretim şarttır. Üretim, topraktan, hayvanlardan, bitkilerden kısacası bize sunulan nimetlerden ürün sağlamak ve yeni bir şeyler ortaya koymaktır.

Üretim, toprağın işlenerek bir ürün elde edilmesi şeklinde olabileceği gibi, bir fabrikada emek, sermaye ve hammaddenin belirli aşamalardan geçtikten sonra yeni bir ürün elde edilmesi şeklinde de olabilmektedir. Ancak günümüz dünyasında tarımsal üretim tek başına yetmemektedir.

Bilimin gelişmesi ve buna bağlı olarak da savunma sanayinin gelişmesi son derece önemli bir meseledir. Bence Yerli ve Milli Üretim konusunda en önemli etkenlerden biri de Milli Özgüvendir" şeklinde konuştu.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Mersin İl Başkanı Okan Özer, toplantıda yaptığı konuşmasında yaptıkları faaliyetlerle ilgili olarak şunları söyledi:

"Bizler bu ve buna benzer faaliyetleri neden yaptığımıza değinecek olursak Vakıflar ve Sivil Toplum Kuruluşları birçok hazinal faaliyetleri için kurulduğu gibi insanları yetiştirmek ve farkındalık oluşturmaktır. "

Mersin Üniversitesi Yeniler Topluluğu Başkanı Ahmet Furkan Temür ise, "Yeniler Topluluğu olarak Üniversitemize yeni bir enerji, yeni bir hareket, yeni bir heyecan getirmek kaidesiyle okuyan, düşünen, üreten bir Mersin Üniversitesi Gençliği hedefiyle faaliyetlerimizi yürütmekteyiz.

Sizlerden gelen talep ve istekler doğrultusunda bu buluşma için yoğun emek sarfettik. Sizlerin bakış açısını geliştirmesinde, kariyerlerinize emin adımlarla ilerlemenizde, çevrenize ve insanlığa faydalı birer birey olma yolunda atacağınız adımlarda bugün ve bundan sonraki tüm etkinlikleri de Yeniler Topluluğu yanınızda olacaktır" diye konuştu.

Etkinlik öncesi Milli Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Mersin İl Başkanı Okan Özer, Mersin Üniversitesi Yeniler Topluluğu Başkanı Ahmet Furkan Temür Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı'yı makamında ziyaret etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Özyiğit, 'Belediyeyi başımız dik kazanacağız'

_assets/fotograflar

İstihdam seferberliğine destek sürüyor

_assets/fotograflar

Stratejik dengeler masaya yatırıldı

_assets/fotograflar

Seçer, "Yerel esnafı destekleyeceğiz"

_assets/fotograflar

Adaylar, Kent Zirvesi'nde buluştu

_assets/fotograflar

MTOSB'de 'İstihdam' toplantısı

_assets/fotograflar

Özyiğit, "Sağlıklı kent betondan oluşmaz"

_assets/fotograflar

Yılmaz, "Tencerede borç kaynıyor"

_assets/fotograflar

Esnaftan istihdam seferberliğine destek

_assets/fotograflar

'Borsa, kentin denge kurumudur'

close MEÜ'de Kariyer günleri düzenlendi
MEÜ'de Kariyer günleri düzenlendi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: