rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.509 (2.459)

Toplam Ziyaret: 14.472.955 (13.418.334)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
16 Nisan 2018
Sayı : 750
Bu kayıt toplam
509 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

MERSİN SANAYİSİ TAZELENDİ

MTSO'nun yeni yönetimi, Ayhan Kızıltan başkanlığında ilk resmi toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı.

Mersin sanayisi tazelendi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Ali Fuad Budur ile Hakan Sefa Çakır, yönetim kurulu başkan yardımcılıklarına, Cem Bucuge ise yönetim kurulu sayman üyeliğine seçildi.

Toplantıda açıklamalarda bulunan MTSO Başkanı Kızıltan, MTSO'nun Mersin'i kucaklaştıran bir kurum olduğunu söyleyerek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Son zamanların en katılımlı ve en nitelikli seçimlerinden birini yaşadıklarını söyleyen Kızıltan, "Bir STK olmanın önemini ve değerini kavrayan ve seçime büyük teveccüh gösteren Mersin iş dünyasını, MTSO üyelerini tüm kalbimle kutluyorum. Biz iş dünyası olarak rekabet duygusuna alışık bir camiayız. Ancak, rekabeti bir ayrımcılığa çevirmemek çok önemli.

Camiamız, birlikte yönetmede örnek bir kurumun mensubudur. Kendi aramızdaki tartışmaların, daha iyi hizmet verme duygusu ile yaşanan rekabetlerin ve farklı fikirlerin temelinde bu çok seslilik kültürü vardır. Bizim en büyük zenginliğimiz budur.

Bu noktada tüm bu ön yargıları yıkan, odamızın gerçek gücünün ortaya çıkmasını bir kez daha sağlayan, kenti bir kez daha birleştiren ve kucaklaştıran bir önceki başkanımız Şerafettin Aşut'a duruşu ve desteği için şükranlarımızı sunuyoruz. Yeni yönetimimizi, 98 meclis üyemizin tamamının oyuyla seçilmiş bir yönetim olarak görüyoruz" dedi.

"Kazanan Mersin oldu"

Mersin ve Türkiye için hep birlikte hizmet zamanının başladığını vurgulayan Kızıltan, "Yeni mecliste, komitelerde ve diğer organlarımızda görev alan tüm arkadaşlarımı kutluyorum.

Meclise ilk kez gelen arkadaşlarımın taze enerjileri, ikinci kez seçilen arkadaşlarımın ise geçmiş tecrübeleri ile Mersin ekonomisini daha da yukarılara taşıyacak projeler üreteceğine inanıyorum. Hizmette bazen bir adım geride durabilmek, birkaç adım ileri gitmekten daha önemlidir.

Bu anlamda bir sıfat ve makamın değil, hizmetin bir parçası olabilmek adına geri durmayı, başka kardeşlerimize fırsat vermeyi tercih eden ve fedakarlık yapan kardeşlerimize ve ağabeylerimize teşekkür ediyorum. Sonuçta kazanan Mersin'dir. Kazanan huzurdur, barıştır, kardeşliktir. Seçim sonuçlarının Mersin'e, Mersin iş dünyasına hayırlar getirmesini diliyorum" ifadelerini kullandı.

Yönetim Kurulunda yer alan diğer üyelerin isimleri ise şöyle: Yasemin Taş, Çetin Kanar, Nedim İkanç, Yalçın Darıcı, Ahmet Belice, İsa Çani ve Halil Kürek.

Özdemir güven tazeledi

Mersin Ticaret Borsası (MTB) organ seçimleri sonuçlanırken, yönetim kurulu başkanlığına Ömer Abdullah Özdemir, meclis başkanlığına ise Şerafettin Memiş seçildi.

2 gün süren seçimler Mersin Ticaret Borsası'nda gerçekleşti. Seçim sonrasında Mersin Ticaret Borsası Başkanı Ö. Abdullah Özdemir olurken, yönetim kurulu üyelerine ise Ömer Kaluti, Şükrü Güven, Bekir Serttaş, Gökhan Değirmenci getirildi.

Meclis Başkanlığına Şerafettin Memiş'in getirildiği seçimde başkan vekilliğine Selami Dervişoğlu, Kadir İldeniz, üyeliğe ise Ö. Abdullah Özdemir, Bekir Serttaş, Şükrü Diyab, Ömer Kaluti, Şükrü Güven, Hüseyi Düzova, Yusuf Asfuroğlu, Ersan Doğan, Gökhan Değirmenci, Muzaffer Hocaoğlu, Münir Şen seçildi.

Lokmanoğlu ile yeniden

Türkiye'nin ilk ve tek Bölgesel Deniz Ticaret Odası olan Mersin Deniz Ticaret Odası'nda (MDTO) organ seçimleri tamamlandı.

Önceki hafta yapılan seçimin ilk aşamasında MDTO'nun 20 meclis üyesi belirlenmişti. Seçimin son gününde ise MDTO Meclisi yargı denetiminde Yönetim Kurulu Başkanı ve yönetim kurulu üyelerini ,TOBB delegelerini ve Disiplin Kurulu 'nu seçti. Daha sonra en yaşlı üye Atahan Çukurova Başkanlığında toplanan MDTO Meclisi, Başkan ve Başkanvekili ile Katip üyeyi belirledi.

Seçimler sonunda, Yönetim Kurulu Başkanlığına tekrar M. Cihat Lokmanoğlu seçilirken, Jozef Atat, Atahan Çukurova, İskender Butros, Bedi Canatan, Mişel Şaşati ve Özcan Barut da yönetim kurulu üyesi oldular.

Mersin Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanlığı'na ise Levent Dipçin, Başkanvekilliğine Filip Tahinci, Katip üyeliğe ise Ayla Harp oybirliğiyle seçildi…

MDTO'nun TOBB delegeleri ise doğal delege M. Cihat Lokmanoğlu dışında, Levent Dipçin, Jozef Atat, Atahan Çukurova, Filip Tahinci, İskender Butros, Mişel Şaşati, Bekir Yıldız, Ayla Harp, Özcan Barut, Bedi Canatan ve Ali Küçük' den oluştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Gözne toza bulanacak !

_assets/fotograflar

Dinçer, SGK sorunlarını Bakanlığa taşıdı

_assets/fotograflar

'Müjde' olarak sunulan indirime tepki

_assets/fotograflar

Seçer, "Yoksulların babası olacağım"

_assets/fotograflar

Mersin'in sorunları konuşuldu

_assets/fotograflar

AKİB, liderliğini korudu

_assets/fotograflar

AHBİB 1.1 milyar dolar ihracat yaptı

_assets/fotograflar

Eski yağ fabrikasında resim sergisi

_assets/fotograflar

Çiçek Pasajı tamamlandı

_assets/fotograflar

Tezhip sanatı, MTSO'da...

close Mersin sanayisi tazelendi
Mersin sanayisi tazelendi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: