rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.632 (2.566)

Toplam Ziyaret: 14.473.078 (13.418.441)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
09 Nisan 2018
Sayı : 749
Bu kayıt toplam
593 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

YENİ EĞİTİM FAKÜLTESİ'NİN AÇILIŞI YAPILDI

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Millî Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz'ın katılımıyla Mersin Üniversitesi 'Eğitim Fakültesi Yeni Binası Açılış Töreni' ile 'Camii Temel Atma Töreni' gerçekleşti.

Yeni Eğitim Fakültesi'nin açılışı yapıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yaklaşık 14 bin metrekare kapalı alana sahip Eğitim Fakültesi'nde, her biri 64 kişi kapasiteli 32 derslik, 100'er kişi kapasiteli 3 amfi, 180 kişi kapasiteli konferans salonu bulunuyor. Biyoloji, Fizik, Kimya, Fen Bilgisi, Matematik ve 4 Bilgisayar Laboratuvarı ile öğrencilere ve öğretim elemanlarına geniş bir araştırma alanı sunuyor.

Fakülte de ayrıca Drama Dersliği, Müzik Atölyesi, E-stüdyo, Kayıt Odası, Teknik Oda, Görsel Sanatlar Atölyesi, Bireysel ve Grupla Danışma odaları, Ölçme ve Değerlendirme Birimi, seminer odaları ve toplantı odaları gibi öğrencilerin ve personelin ihtiyaçlarına yönelik çalışma alanları bulunuyor.

Mersin Üniversitesi Camii Projesi ise Çiftlikköy Kampüsü'nde 4 bin metrekarelik alana inşa edilecek. Camii Projesi'nde; 850 metrekare zemin kat Camii alanı ve 2 bin 700 metrekarelik bir avlu alanı olacak.

Avludaki, 420 metrekarelik bir alana abdesthane, gasilhane ve lavabo alanları yapılacak. 2 bin 330 metrekarelik alandaki bodrum katta; çok amaçlı salon, kütüphane, çalışma odaları, imam için ofis ve teknik hacim mahalleri bulunacak. Asma katta ise 145 metrekarelik bir alanda kadınlar mahfili olacak.

Açılış ve temel atma törenine; Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Millî Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Ali Cumhur Taşkın ve Serdal Kuyucuğolu, Burdur Milletvekili Reşat Petek, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu, Vali yardımcıları Süleyman Deniz ile Mustafa Atsız, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Mersin İl Jandarma Komutanı Yusuf Ziyaeddin Cavlak, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Oğuz Bavbek, il protokolü ve davetliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, protokol konuşmalarıyla devam etti.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan gerçekleştirilen etkinlikte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Eğitim Fakültemizin ve Camiimizin, Üniversitemize ve Mersinimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

Millî Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz, nitelikli bilgi ve nitelikli insan kaynağına dikkat çektiği konuşmasında, "Ülkemizin her alanda hedeflerine ulaşabilmesi ancak nitelikli bilgi üretimi ve nitelikli insan kaynağı ile mümkündür. Tam bağımsızlık için de nitelikli bilgiye ve nitelikli bilgiyi ürüne dönüştürecek bilim adamlarına sahip olmak gerekir.

Türkiye beşeri sermayesini kendisine güç olarak dönüştürmeyi başarabilmiş ender ülkelerden biridir. Bilimsel ve teknolojik alanlarda gerçekleştirilecek yenilik ve başarılar, ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasının ve sosyoekonomik gelişmesinin de anahtarı olacaktır" ifadelerine yer verdi.

Mersin Valisi Ali İhsan Su ise Mersin Üniversitesi'nin hızlı gelişim gösterdiğini ve bunun beraberinde öğrenci ve personel sayısında hızlı bir artış yaşandığını ifade ederek şöyle konuştu: "Öğrencilerimizin ve personelin ihtiyacı olan ve önemli bir işlevi yürütecek olan Camiimizin temelini hep birlikte atacağız. İnşallah en kısa zamanda bitirip buradaki kardeşlerimizin hizmetine sunmuş olacağız.

Üniversitemizin gelişimi çerçevesinde Eğitim Fakültemiz de bir ihtiyaçtı. Mevcut binası ihtiyaçlara cevap veremiyordu. Onu da birazdan hep birlikte hizmete açacağız. Temelini atacağımız Camiimizin ve hizmete açacağımız Eğitim Fakültemizin hayırlı olmasını diliyor katkılarından dolayı Sayın Bakanlarımıza şükranlarımı sunuyorum."

Rektör Prof. Dr. Çamsarı yaptığı konuşmada, Eğitim Fakültesi yeni binasının önemli bir ihtiyacı karşıladığını ve Türkiye'nin en büyük eğitim fakültelerinden biri olduğunu kaydetti.

Eğitim Fakültesi tarafından kullanılan mevcut binanın, eğitim-öğretim faaliyetleri açısından günümüz ihtiyaçlarını karşılayamadığını belirten Prof. Dr. Çamsarı, "Eğitim Fakültemiz üniversitemizin en kalabalık fakültelerinden biridir.

93 akademik ve 31 idari personeli bulunan fakültemizde, yaklaşık 2 bin 500 öğrenci öğrenim görmektedir. Bu sayı Sertifika Programı öğrencileriyle birlikte 3 bin 500'e yaklaşmaktadır. Her yıl yaklaşık 600 öğretmen adayı mezun eden Eğitim Fakültemizde yakın zamanda 3 yeni programı daha aktif hale getirmeyi planlıyoruz.

Sınıfların kapasitesinin öğrencileri sayıları için yeterli olmaması, laboratuvar imkânlarının kısıtlı olması, öğrencilerin sosyal-kültürel faaliyetlerden uzak olmaları gibi nedenlerle yeni bina ihtiyacı doğdu. Tüm bunları göz önünde bulundurarak Mersinimize ve Ülkemize yakışan yeni bir bina inşa ettik ve Eğitim Fakültemizi buraya taşıyacağız" şeklinde bilgi verdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Gözne toza bulanacak !

_assets/fotograflar

Dinçer, SGK sorunlarını Bakanlığa taşıdı

_assets/fotograflar

'Müjde' olarak sunulan indirime tepki

_assets/fotograflar

Seçer, "Yoksulların babası olacağım"

_assets/fotograflar

Mersin'in sorunları konuşuldu

_assets/fotograflar

AKİB, liderliğini korudu

_assets/fotograflar

AHBİB 1.1 milyar dolar ihracat yaptı

_assets/fotograflar

Eski yağ fabrikasında resim sergisi

_assets/fotograflar

Çiçek Pasajı tamamlandı

_assets/fotograflar

Tezhip sanatı, MTSO'da...

close Yeni Eğitim Fakültesi'nin açılışı yapıldı
Yeni Eğitim Fakültesi'nin açılışı yapıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: